Proč si sestry Hruškovy dodnes hrají na princezny?

28.2.2018
Andrea Cerqueirová
Další fotky

Latina ve Švanďáku. Kteří herci budou soutěžit v umění tance?

Jana i Eva hrají loutkové divadlo

V Odoleně Vodě si v březnu 2017 zahrála Eva Hrušková s manželem Janem Přeučilem, mají spolu loutkové divadlo. Její mladší sestra Jana Hrušková, která na Odolku zavítala téměř o rok později, je také zpěvačkou a herečkou. Dětem v sobotu 24. února předvedla hru s loutkami nazvanou Princezna Zpěvanka.

Eva Hrušková s Janem Přeučilem Odolenou Vodu navštívili s pohádkou Šípková Růženka v březnu 2017

Proč Eva Hrušková dodnes hraje princezny i jiná dětská představení?

„Je to pro mě vždycky výzva. Stane se, že v sále je tři sta dětí, bzučí to tam, je tam strašný rachot. Říkám si, jak dlouho to asi bude trvat. Ještě se nestalo, že by se nezklidnily. Hrajeme pohádky i naučná představení. V roce 1984 jsem začala pohádkou o Popelce, kterou mi napsal Miroslav Vildman. Je trochu jiná než moje filmová. Režisér ji napsal jako divadlo pro jednu herečku a dřevěné loutky. Mám tam moc hezké písničky, spolupracuji s dětmi, chodím mezi ně, ony vybírají oříšky z ošatky a hrášek z popela, holčičky si zkoušejí střevíček,“ vyjádřila se již v minulosti Eva Hrušková.

Jana hraje nejraději pro děti

Její mladší sestru Janu to jednoduše baví. „Do varu musíte nejdřív přijít sama, pak do něj přivedete i ostatní. Jak říkali staří komunisti – když chceš zapalovat, musíš sama hořet. V mateřských školách je to ještě větší rachot, tam nejsou rodiče, takže děti se zapojí plně,“ řekla Jana Hrušková.

Ráda vystupuje jak v mateřských školách, tak v kulturních zařízeních. Jen by uvítala, kdyby rodiče nedávali při představení dětem banán nebo napít. Aby se děti zkrátka mohly soustředit zcela plně. „Tři čtvrtě hodiny to bez pití vydrží,“ uvedla pro Náš REGION.

Su holka z Moravy. My tam zpíváme dřív než mluvíme, říká herečka Iva Pazderková

„Nechci na jevišti tajtrlíkovat jen sama, chci aby se děti zapojily, proto se mnou na představeních zpívají, tančí, oblékají se do kostýmů,“ pokračovala. K dispozici má i loutky. „Do jiné pohádky mi je dělala výtvarnice ze Dvora Králové, ty do Princezny Zpěvanky jsem koupila přes internet, jsou z Německa. Jedna vyšla asi na dva a půl tisíce korun, pak jsem je ještě nechala obléknout, aby to byli princ a princezna,“ doplnila.

Potřebuje loutky, které mají výraz, aby mohla dělat gesta a děti to bavilo. „Když to baví mě, není těžké dokázat zaujmout děti,“ dodala. Sama si chystá scénu. „Je to takové samo-domo,“ směje se. Připravila si celé představení, napsala texty…

Představení Princezna Zpěvanka v Odoleně Vodě, v hlavní roli Jana Hrušková

Zvukaře jí dělá syn Jan. V Odoleně Vodě se jí líbilo. Vedle Princezny Zpěvanky jezdí také s pohádkami Sůl nad zlato a Princ a švadlenka.

Petra Černocká prozradí tajemství Saxany. Kdo prosadil slavnou píseň?

Pohádkové neděle v Odoleně Vodě?

„V minulosti jsem tady zorganizoval pohádku s Evou Hruškovou a Janem Přeučilem. Chci oslovit vedení města s nápadem pořádat jednou měsíčně pohádkové neděle,“ říká moderátor, tanečník a muzikálový herec Jiří Zbořil, který tato pohádková představení v Odoleně Vodě pořádá. Jelikož na obě pohádky byly pozitivní ohlasy, je to důvodem, proč by v tom Jiří Zbořil chtěl pokračovat i nadále.

FOTO: Eva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo

Eva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - PopelkaEva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - Eva Hrušková, Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila (2)Eva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - Eva Hrušková, Jan PřeučilEva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - Jana Hrušková, Princezna ZpěvankaEva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - Eva Hrušková v roce 2011
Další fotky
Eva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - Eva Hrušková, Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila (3)Eva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - Eva Hrušková, Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila (1)Eva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - Jana HruškováEva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - Jana HruškováEva Hrušková i Jana Hrušková hrají loutkové divadlo - Jana Hrušková, Princezna Zpěvanka

 Nepřehlédněte