Silný vítr ovlivnil o víkendu návštěvnost skiareálů v Karlovarském kraji

21.2.2022
Roman Kořinek

Silný vítr ovlivnil o víkendu návštěvnost lyžařských středisek v Karlovarském kraji. Například na Klínovec dorazila proti minulému rekordnímu víkendu zhruba polovina lyžařů. Horské město Boží Dar bylo v sobotu i neděli plné z důvodu závodu běžkařů Karlova běhu. V Mariánských Lázních se dnes dopoledne zastavila kvůli závadě lanovka.

Největší areál v Krušných horách na Klínovci měl v sobotu kvůli silnému větru omezený provoz. Spuštěny byly pouze lanovky na severní straně kopce. I přesto dorazilo do skiareálu podle mluvčí Hany Hoffmannové kolem 4500 nadšenců zimních sportů. Oproti minulé sobotě to bylo ale o 3000 návštěvníků méně. V neděli byly na Klínovci v provozu téměř všechny lanové dráhy i sjezdovky o celkové délce 29 kilometrů. Lyžování ale poznamenalo deštivé počasí, do areálu dorazilo jen 3800 lyžařů, minulou neděli to bylo 6000.

Více než 800 běžkařů o víkendu závodilo při 51. ročníku Karlova běhu na Božím Daru. Začátek závodu jednotlivců, který je druhým nejstarším v Česku, museli v sobotu pořadatelé o pár hodin posunout kvůli silnému větru. V neděli už byl běh bez problémů. Podle krajského policejního mluvčího Jakuba Kopřivy se dopravní komplikace na Božím Daru netvořily.

Ve skiareálu v Mariánských Lázních se včera dopoledne kvůli mechanické závadě zastavila na čas kabinová lanovka. V kabinkách bylo deset lyžařů, z toho pět dětí. Na místo dorazili hasiči i lezecké skupiny ze stanic Mariánských Lázně, Cheb, Karlovy Vary a Tachov.

„Ještě před příjezdem hasičů na místo obsluha lanovky mechanickou závadu odstranila, lanovka tak bezpečně dojela do cílové stanice, kde všichni lyžaři bezpečně vystoupili. Po kontrole lanovka dál jezdí v normálním provozu,“ uvedli hasiči na facebooku.

Silný vítr a déšť poznamenal o víkendu i kvalitu běžeckých tras v západním Krušnohoří. Rolbaři upozorňují na zledovatělé stopy a popadané větve a stromy. Společnost První Krušnohorská, která se stará o údržbu 250 kilometrů tratí Krušnohorské lyžařské magistrály, upravila stopy už před víkendem.

„Včera nad ránem připadlo na umrzlé stopy několik centimetrů sněhu, na pláních je ale sníh vyfoukaný a stopa zledovatělá. Rolbou z Abertam byly upravovány trasy na Karlův běh a na Ježíškově cestě, perninskou rolbou trasy mezi Perninkem, Abertamy, Bludnou a Blatenským vrchem a rolba z Jelení vyjela ráno směr celnice, Rolava – Chaloupky – Chaloupecké parkoviště,“ uvedla společnost na webu.

Zdroj: čtk

 Nepřehlédněte