Skiareál Lipno podpoří očkování nejnižší cenou celosezónního skipasu

25.11.2021
Jiří Bydžovský

Jihočeské skiareály sázejí na očkované. S novinkou přišel ten na Lipně. Po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí Jihočeského kraje podpoří Skiareál Lipno proočkovanost občanů České republiky a nabízí nyní všem očkovaným celosezónní skipas za nejnižší letošní cenu.

„Rozhodli jsme se vyslyšet výzvu paní ředitelky Krajské hygienické stanice a podpořit očkování. Pro očkované bude celosezónní skipas za nejvýhodnější letošní cenu. Nabídka platí pro nákup celosezónního skipasu jak na pokladnách v areálu, tak při nákupu online. Při zakoupení přes internet obdrží kupující výměnný poukaz, za který pak na pokladnách dostane celosezónní skipas. Právě tam prokáže své očkování,“říká generální ředitel Skiareálu Lipno Matěj Kratochvíl.

Krajská hygienická stanice spolupracuje úzce se všemi subjekty v Jihočeském kraji a snaží se o snížení počtu nemocných. „Jsem ráda, že jsme se dohodli s provozovatelem největšího lyžařského střediska v našem kraji a společně pomůžeme snížit vysoký počet nemocných a vrátit také všechny ke sportu.“, říká ředitelka Krajské hygienické stanice  Kvetoslava Kotrbová,

Lyžařská sezona je už za dveřmi a navzdory zhoršující se situaci s epidemií nemoci Covid 19 se všechna lyžařská střediska připravují a těší na letošní zimní sezónu. Loňských devět dní otevřených skiareálů způsobilo nemalé ztráty a nestačilo ani všem milovníkům lyžování či snowboardingu. „Proto, aby ta letošní sezona proběhla plnohodnotně a s co nejmenšími omezeními a riziky, je důležité, aby se zpomalil narůstající počet nemocných. Jedním z důležitých nástrojů, jak tomu pomoci, je očkovaní,“ dodává mluvčí areálu Olga Knejflová.

Protože právě pro Jihočeský kraj je cestovní ruch důležitý, je pozitivní podpora očkování správným krokem. Vítá ho i hejtman kraje . „Cením si rozumného a velmi vstřícného motivačního přístupu jednoho z našich nejnavštěvovanějších jihočeských skiareálů. V loňském roce jsme si lyžovačku moc neužili a všichni se už nemůžeme dočkat až vyrazíme na hory. Udělejme společně maximum proto, abychom si letošní zimní sezónu opravdu užili a aby následky, které šíření covidu způsobuje, byly pro všechny co nejmenší,“ říká Martin Kuba/ODS/ hejtman Jihočeského kraje.

Zdroj:vzNepřehlédněte