• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Slavnosti pastvin provedou Českým Středohořím

    Šestý ročník Slavností pastvin vypukne v sobotu 9. září v obci Hlinná u Litoměřic. Oblíbená akce nabídne od 10 do 16 hodin zážitkově naučný okruh plný úkolů, za jejichž splnění si děti odnesou domů krásnou odměnu

    Akci pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Správa chráněné krajinné oblasti České Středohoří a obec Hlinná.

    Okruh vás provede malebnou přírodou okolí obce Hlinná a je zakončený v jejím srdci na návsi, kde budete moct ochutnat místní lahůdky, zatančit si nebo si koupit nějaký regionální výrobek. Potěší určitě také ukázka pasení oveček za pomoci ovčáckých psů, ukázky lidových řemesel nebo souboje rytířů.

    Pro nejmenší budou připravena loutková představení a když budete mít štěstí, ukáže se i tajemný ochránce zdejších kopců Středohoří. Na akci je zajištěna zdarma kyvadlová doprava z Litoměřic na Hlinnou a zpět.

    Zdroj: A 11 TV

    Nepřehlédněte