Smrt Vsetínu, stálo na transparentu zlínských fanoušků. Vyšetřuje to policie

28.9.2022
Simona Knotková

Policie vyšetřuje případ, kdy během hokejového zápasu Zlína se Vsetínem minulý týden fanoušci zlínského klubu pronesli do hlediště maketu šibenice s oběšencem a plachtu s výhrůžkami soupeři. Hokejový svaz už se zlínským klubem zahájil disciplinární řízení, hrozí mu pokuta. Uvedla to v úterý Česká televize (ČT). Disciplinární komise svazu ledního hokeje si od klubu vyžádala kamerové záznamy a žádá vysvětlení klubu. Podle ČT Zlínu hrozí vysoká pokuta a v krajním případě i uzavření stadionu.

Podle záběrů, které ČT zveřejnila, fanoušci během zápasu rozvinuli v hledišti obrovskou plachtu s nápisem Smrt Vsetínu a obrázkem lebky. Zároveň vztyčili dřevěnou maketu šibenice s oběšencem a logem soupeřova týmu, kterou na konci zápasu v blízkosti tisíců diváků zapálili.

Několik výtržníků policie zadržela už během zápasu. Nyní se snaží identifikovat autory výhrůžek a šibenice. „Policisté nyní vyhodnocují kamerové záznamy a zjišťují, zda tam nedošlo ještě k dalšímu porušování zákona,“ řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Klub až do odvolání zakázal fanouškovská chorea. „Vždycky, když se stane nějaká taková věc, tak je to řetězec nějakých chyb,“ uvedl jednatel PSG Berani Zlín Tomáš Valášek. Spolek Žlutomodří, který se na choreografiích fanoušků zlínského klubu podílí, k incidentu na facebooku napsal: „Otevřený oheň a vše kolem toho byly blbost a zbytečnost, kterou jsme neuhlídali a už nemohli ovlivnit. Pokud si ale někdo myslí, že ručíme za 2500 lidí na stání, tak je na omylu.“

Zdroj: ČTKNepřehlédněte