Sokolov zveřejnil kritéria pro přijetí do nového pobytového zařízení Čtyřka

18.8.2021
Roman Kořinek

„První částí je domov pro seniory, který bude určen osobám starším šedesáti let, jejichž stav odpovídá těžké nebo úplné závislosti na jiné fyzické osobě. Pro tyto účely budeme mít vyhrazené jedenáct lůžek,“ říká Vladimír Meluzín, mluvčí sokolovské radnice.

Další část pobytového zařízení bude takzvaný domov se zvláštním, kde bude k dispozici padesát lůžek. Tato část zařízení je určena osobám s chronickým duševním onemocněním od padesáti let věku a to zejména se stařeckou demencí, Alzheimerovou demencí a ostatními typy demencí, jejichž stav odpovídá zejména těžké nebo úplné závislosti na pomoci jiné fyzické osoby.

„Tady budeme vycházet zejména z podmínek, že se zájemce nachází v nepříznivé sociální situaci a vyžaduje čtyřiadvacetihodinovou komplexní péči, což mu potvrdí lékař,“ doplňuje mluvčí sokolovské radnice s tím, že kromě výše uvedených kritérií bude každá žádost posuzována individuálně při použití dalších podpůrných měřítek v závislosti na konkrétním případě.

Žádosti o umístění do zařízení budou ke stažení na webových stránkách poskytovatele sociálních služeb od poloviny října a bude možné je vyzvednout i na úřadě města a v zařízení Čtyřka.

„Naše pobytové zařízení, které vyšlo na zhruba 165 milionů korun, bude určeno všem. Hlásit se do něj mohou jak zájemci ze Sokolova, tak i širokého okolí. V pondělí 30. srpna pořádáme den otevřených dveří, aby se lidé mohli přijít podívat, jak nové zařízení vypadá,“ dodala starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Zdroj: vzNepřehlédněte