Sokolovská městská policie rozšiřuje preventivní program i do okolních obcí

1.10.2022
Roman Kořinek

Projekt Bezpečná vycházka, který v Sokolově běž už od rou 2010, získává stále větší popularitu. Jedná se o preventivní program městské policie ve spolupráci s Besipem, který zábavnou formou učí děti jak se pohybovat po městě i v přírodě.

„Jedná se o projekt věnovaný dětem v předškolním věku a dětem navštěvujícím přípravné třídy. Ve škole pak na něj navazuje další program nazvaný Notes strážníka Pavla,“ vysvětluje mladší inspektorka Městské policie Sokolov Renata Černá.

Jednou z nejzákladnějších věcí, které se děti učí, je že musí být vidět. I proto každoročně dostávají od městských strážníků reflexní vesty, které nosí na vycházky. Vesty mají navíc vytištěný název školy, pro případ, že by se některé dítko ztratilo nebo zatoulalo.

„Součástí programu je i výuková část, kde dětem pomocí omalovánek ukazujeme různé situace, které mohou nastat a oni je řeší. Jedná se nejen o bezpečné chování na ulici nebo v přírodě, ale například i o chování ke zvířatům nebo řešení neobvyklých situací nebo nálezů,“ pokračuje mladší inspektorka.

O tom, že děti přesně vědí, co mají dělat, svědčí i nedávná situace na jednom dětském hřišti. „Děti tam po příchodu nalezly použitou injekční stříkačku. Nikdo na ni samozřejmě nesahal a nález ihned ohlásily přítomné učitelce,“ dodává Renata Černá s tím, že celý projekt se postupně rozšiřuje i do okolních obcí, se kterými má Městská policie Sokolov smlouvu. Jedná se například o obce Březová, Svatava, Lomnice nebo Dolní Rychnov.

Zdroj: vzNepřehlédněte