Soud v Sokolově odsoudil tři útočníky z napadení sokolovského šéfa záchranky

8.10.2021
Roman Kořinek

Okresní soud v Sokolově dnes odsoudil trojici mužů z brutálního napadení vedoucího sokolovské záchranné služby Petra Gottfrieda v Kraslicích. Dva útočníci byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, další z ublížení na zdraví a všichni tři pak ještě z výtržnictví. V jednom případě soud uložil nepodmíněný trest v délce 36 měsíců a ve dvou podmíněný v délce deseti a 36 měsíců. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i jeden z obhájců si nechali lhůtu na odvolání.

Podle obžaloby pětačtyřicetiletý Robert Pohlodko a čtyřiadvacetiletý Lukáš Cína posilnění alkoholem loni 13. června krátce před půlnocí potkali na ulici v Kraslicích Gottfrieda. Cína vyprovokoval slovní rozepři, muže následně srazil k zemi pěstí. Pohlodko a pak i dvaatřicetiletý Viliam Gábor, který šel kolem, se také zapojili. Následovaly rány pěstí do obličeje Gottfrieda, kopy do hlavy a břicha. Záchranář utrpěl několik tržných ran na rukou i hlavě, otřes mozku a další zranění. Horším následkům zabránili kolemjdoucí.

Soud vyměřil Pohlodkovi trest odnětí svobody na 36 měsíců ve věznici s ostrahou, Gáborovi trest odnětí svobody na 36 měsíců s podmíněným odkladem 48 měsíců a Cínovi trest odnětí svobody na deset měsíců s odkladem 30 měsíců a pokutou 30.000 korun.

Podle soudce Vít Kastla šlo o bezdůvodné napadení v přesile, naštěstí bez závažných zranění, která ale při útoku hrozila. Soud rozhodl na základě výpovědí svědků, předložené lékařské zprávy, částečného doznání obžalovaných i videozáběru z pouličních policejních kamer. Soud přihlédl i k tomu, že všichni obžalovají mají trestní minulost. Pohlodko je podle soudce recidivista, který opakovaně páchá trestnou činnost, a alternativní tresty nepomáhají, navíc na zranění záchranáře měl nejvyšší míru zavinění.

Obžaloba i obhájce obžalovaného Pohlodka si ponechali lhůtu na odvolání. V případě odvolání by se případem zabýval Krajský soud v Plzni.

Zdroj: čtkNepřehlédněte