Soutěž Stavby Karlovarského kraje letos píše jednadvacátý ročník

21.3.2022
Roman Kořinek

Pouze v roce 2020 se tradiční akce pořádaná Regionálním stavebním sdružením Karlovy Vary nekonala. Bylo to způsobeno koronavirovou pandemií. Ta je v současné době již dávno pryč a proto mohlo sdružení vyhlásit další soutěžní ročník.

„V roce 2022 se bude opět soutěžit ve třech kategoriích. Opět budeme hodnotit realizaci staveb, projekty a studie a ve třetí kategorii to budou zachráněné památky,“ říká za pořadatele Anna Vlášková z Regionálního stavebního sdružení.

Podle jejích dalších slov je cílem soutěže vybrat nejlepší stavby Karlovarského kraje, které byly zkolaudovány a uvedeny do provozu v období od začátku roku 2019 do 30. dubna letošního roku. V tento den rovněž končí možnost přihlásit stavbu do soutěže. V soutěži se neposuzuje charakter ani účel stavby.

„Stavby a projekty hodnotí odborná porota i veřejnost. Samostatně je pak udělována cena primátorky Karlových Varů a hejtmana Karlovarského kraje,“ doplňuje členka pořadatelského týmu.

V loňském roce byla titulem Stavba roku Karlovarského kraje oceněna budova Sparkasse v Karlových Varech. V projektech vyhrála plánovaná rekonstrukce Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské rovněž v Karlových Varech a zachráněnou památkou byl zámek Kopaniny.

„Stavbu Sparkasse ocenila i primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová. Hejtman Petr Kulhánek pak ocenil Pivovar Červený vlk na Božím Daru,“ dodala Anna Vlášková s tím, že výsledky soutěže budou vyhlášeny 16. června letošního roku.

Zdroj: vz/rsskvNepřehlédněte