Specialitou Všenorské knihovny je bohatý fond regionální literatury

21.10.2021
Andrea Cerqueirová

V knihovním fondu Všenorské knihovny je k dispozici přes šestnáct tisíc knih z oblasti beletrie, literatury pro děti a mládež či odborné literatury. Specialitou knihovny je bohatý fond regionální literatury.

„Nabízíme například knihy o umění, včelařství, geologii, ornitologii, shromažďujeme publikace o významných osobnostech,“ uvedla pro Náš REGION Všenorské knihovnice a zároveň místostarostka obce Alena Sahánková.

Marina Cvětajevová a Sergej Efron

Nejšťastnějším obdobím ruské spisovatelky a básnířky Mariny Cvětajevové byly Všenory a Mokropsy

Všenorská polka

Součástí knihovny, jak už Náš REGION informoval, je i Literární muzeum Mariny Cvětajevové neboli Centrum Mariny Cvětajevové, které dokumentuje život a dílo této skvělé ruské básnířky. „Zaměřuje se zejména na období jejího života v Čechách a zdejším kraji,“ uvedla Sahánková. Jedním z pokladů knihovny je i gramofonová deska s Všenorskou polkou od Zdeňka Kroutila.

Pondělí, středa, sobota

Všenorská knihovna se společně s Informačním centrem Berounka nachází v budově obecního úřadu (U silnice 151, Všenory). Otevřeno má v pondělí od 8 do 11 a od 13.30 do 18 hodin, ve středu od 13.30 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Když je hezky, lze si číst i na útulné zahrádce.

Zdroj: vlastní

 Nepřehlédněte