Sražených na přechodech přibývá, ve Zlíně srazila řidička seniora

6.10.2022
Jaroslav Svoboda

K nešťastné události došlo ve Zlíně včera před šestnáctou hodinou, kdy devětatřicetiletá řidička srazila na přechodu pro chodce přecházejícího seniora. Zraněného muže museli záchranáři převézt do nemocnice.

Šestasedmdesátiletý senior skončil s blíže neurčeným zraněním v nemocnici. Policie v této souvislosti apeluje na řidiče, ale i chodce, ke zvýšení ostražitosti. Zlínská nehoda je bohužel jen jednou z mnoha.

„Devětatřicetiletá řidička osobního vozidla Ford srazila šestasedmdesátiletého chodce, který přecházel vozovku po přechodu pro chodce. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Závažnost jeho zranění bude jasná až v následujících dnech,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

K události došlo ve Zlíně na třídě T. Bati. Řidička podle policistů jela v levém jízdním pruhu směrem od centra města do Vizovic. Zřejmě si ale nevšimla chodce jdoucího zprava po přechodu pro chodce, přestože řidič vozidla jedoucí vedle ní, v pravém pruhu, před přechodem pro chodce zastavil. Chodec po srážce upadl na vozovku.

„Dechová zkouška byla u obou účastníků dopravní nehody negativní. Veškeré další okolnosti této události prověřují dopravní policisté,“ dodala mluvčí Kozumplíková.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte