Starosta Františkových Lázní čelí ostré kritice opozice a hrozí mu odvolání z funkce

20.9.2021
Roman Kořinek

Starostovi a zároveň kandidátovi do nadcházejících sněmovních voleb za koalici Piráti a STAN Janu Kuchařovi (PRO Zdraví a Sport) opoziční zastupitelé vyčítají zejména zneužití finančního daru pro obce postižené ničivým tornádem ve své volební kampani. Podle opozice také starosta neoprávněně nakládá s městským majetkem.

„Pan Kuchař dle našeho názoru neoprávněně nakládá s městským majetkem a dlouhodobě nerespektuje rozhodnutí zastupitelstva. Pomyslnou poslední kapkou bylo zneužití finančního daru města Františkovy Lázně pro obce postižené ničivým tornádem, kdy tuto pomoc prezentoval na propagačních materiálech pod hlavičkou koalice Pirátů a STAN. Odmítáme, aby naše město bylo zatahováno do pirátské volební kampaně. Nemáme žádného zastupitele, který by byl za tento subjekt zvolen, u nás žádní Piráti ani STAN v komunálních volbách vůbec nekandidovali,“ vysvětluje snahu o odvolání starosty opoziční zastupitel Ivo Mlátilík, který společně s dalšími zastupiteli požaduje svolání mimořádného zastupitelstva.

O odvolání starosty se diskutovalo již na posledním zasedání zastupitelstva, kdy návrh těsně neprošel. Pro odvolání hlasovalo pět z jedenácti zastupitelů a jeden se zdržel.

Starosta Františkových Lázní Jan Kuchař vnímá celý problém jako tlak zastupitelů před volbami do Sněmovny. „Vidím to jako poškození mé osoby, tlak teď před volbami a nastartování kampaně rok před komunálními volbami. Nicméně je dost nemožné postavit jakoukoli jinou vládu než s hnutím PRO, které zastupuji. Tím pádem to považuji spíše za účelové než konstruktivní řešení,“ řekl Jan Kuchař.

Jedenáctičlenné zastupitelstvo je složené z pěti členů ze sdružení PRO Zdraví a Sport, čtyři z uskupení Františkovy Lázně – sdružení místních a dva z ALTERNATIVY pro Frantovky. Žádost o svolání mimořádného zastupitelstva byla doručena ve čtvrtek 16. září, což znamená, že jednání bude nařízeno ještě před nadcházejícími parlamentními volbami. To potvrdil i starosta Jan Kuchař.

Zdroj: vz/čtk


Témata:

Nepřehlédněte