Strážníci karlovarské městské policie kontrolovali vjezd na pěší zóny

18.7.2022
Roman Kořinek

Téměř tři sta automobilů zkontrolovali v minulém týdnu strážníci Městské policie Karlovy Vary. Ty se zaměřili zejména na pěší zóny, které se občas v lázeňském městě mění v parkoviště. Podle mluvčí městské policie Nikoly Záhorové bylo kontrolováno nejen parkování na pěší zóně, ale i vjezd do obchodně správního území.

Pěší zóna není parkoviště, ale v Karlových Varech to tak občas vypadá. Pěší zóna je primárně určená pro chodce a v ranních a podvečerních hodinách tam mají povolen vjezd zejména automobily zásobování.

„Minulý týden naši strážníci provedli kontrolu pěších zón v obchodně správním území. Několik hlídek se zaměřilo na oprávněný vjezd, nebo nedovolené stání vozidel. Kontrolní akce proběhla od úterý do pátku, vždy ráno od osmi do desíti a jeden den se jí zúčastnili i policisté,“ uvedla mluvčí karlovarské městské policie.

Hlídkám v terénu pomáhali kolegové na centrále, kteří pomocí kamerového systému monitorovali pohyb vozidel.

„Celkem strážníci zkontrolovali 291 aut a ve více jak 25 případech se řidiči dopustili přestupku. Městská policie Karlovy Vary se této problematice pěších zón věnuje po celý rok a jejím cílem není pouze sankcionovat řidiče, ale rovněž působit preventivně,“ dodala Nikola Záhorová.

Zdroj: vz/mpkvNepřehlédněte