Středočeský kraj opraví dva mosty a dvě silnice za 273 milionů

22.1.2018
Ondřej Hudec

Chceme obchvat co nejdále od města, žádá Buštěhrad kraj

Opraven bude most přes Labe za obcí Litol na Nymbursku, který je v havarijním stavu a hrozí, že se situace bude ještě zhoršovat. Během rekonstrukce bude opravena také přilehlá silnice v délce pěti kilometrů směrem na Starý Vestec. Náklady na projekt se v současné době odhadují na zhruba 130 milionů korun bez DPH. Samotná stavba, která potrvá zhruba šest měsíců, by měla být zahájena v letošním roce.

Nejkrásnější středočeské výhledy. Znáte je všechny?

Demolice pak čeká most přes Zlonický potok, který spojuje Slaný s Budyni nad Ohří. Místo něj nechá kraj postavit nový. Původní objekt nebylo možné zrekonstruovat. Náklady na tuto stavbu dosáhnou přibližně 16,4 milionů korun. Stavět by se mělo od května do září letošního roku.

Další projekt se týká silnice druhé třídy číslo 125, která spojuje Louňovice u Prahy s Kamberkem na Benešovsku. Projekt počítá s výměnou podkladních vrstev silnice. Kde to bude možné, bude vozovka rozšířena, aby odpovídala požadovaným parametrům. Na tomto úseku jsou i dva menší mosty, které rovněž projdou opravou. Náklady na rekonstrukci úseku v délce zhruba sedmi kilometrů dosáhnou 78 milionů korun bez DPH. Stavět se začne v roce 2020.

Jak Středočeský kraj přetvořit v region budoucnosti? O tom se dnes debatuje v Dolních Břežanech

Kraj plánuje opravit také silnici druhé třídy číslo 115 vedoucí od hranice Prahy do Letů. Pětikilometrový úsek silnice dostane nový povrch, opraveny budou také mosty a propustky. Náklady mají dosáhnout 48,5 milionu korun bez DPH. Začít stavět by se mělo v roce 2020.

ČTK

FOTO: Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018?

Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Krajský úřad Středočeského krajeDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Zimní stadion KladnoDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Velvary mostDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Králův DvůrDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Nemocnice Kladno
Další fotky
Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Plánek integrace

 Nepřehlédněte