Středočeští hasiči odklízí následky po nočních bouřkách

25.6.2022
Redakce

Sesuvy půdy a kamení po nočních bouřkách odstraňují silničáři z několika menších středočeských silnic v okolí Prahy, například u Vraného nad Vltavou. Hasiči měli zvýšený počet výjezdů i kvůli popadaným stromům a zatopeným sklepům.

Ve Vraném nad Vltavou u Prahy je nános kamení a půdy na místní silnici. Omezený je proto provoz některých spojů Pražské integrované dopravy, a to na linkách číslo 314, 338, 360, 361, 390. Další sesuvy policie eviduje na silnici číslo 1157 v Černošicích u Prahy a v Trubíně na Berounsku

Od pátečních 11:00 do dnešních 6:30 vyjížděli hasiči v regionu téměř ke 150 událostem, z toho ve 104 případech šlo o technickou pomoc. V rámci těchto výjezdů zatím evidují zhruba 40 výjezdů ke stromům padlým přes silnici a přibližně 50krát jeli pomoci s odčerpáním vody ze sklepů a níže položených míst. „Nejvíce událostí bylo v okrese Praha-západ,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.

Následky bouřek likvidovali hasiči i v Ústeckém a Libereckém kraji. Čerpali vodu vytékající z kanálů kolem nádraží v Litoměřicích a Lovosicích, odklízeli větve spadlé na koleje či silnice. V Doksanech na Litoměřicku napršelo přes 70 litrů na metr čtvereční, u Slaného a Kralup na Vltavou přes 40 litrů. Hladina toků na severu Čech se podle ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu nikde výrazně nezvedla.

Podle předpovědi meteorologů bude ve středních Čechách intenzivně pršet až do odpoledních hodin. Před víkendem vydali meteorologové výstrahu, že páteční bouřky mohou být ojediněle extrémně silné a spojené s přívalovým deštěm.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte