Švandovo divadlo chystá Den otevřených dveří. Po divadle budou provázet herci

24.8.2019
Fefík
Další fotky

Návštěvníkům přiblíží rozmanité divadelní profese, bez nichž se žádné představení neobejde. Rolí průvodců se opět ujmou herečky a herci smíchovské scény. Divadlo i jeho zákulisí tak zájemcům osobně představí Robert Jašków, Luboš Veselý, Bohdana Pavlíková, Natálie Řehořová, Marie Štípková a další členové smíchovského souboru. Ti k výkladu o divadle a jeho slavné historii opět připojí i zábavné příběhy z hereckého života.

„Den otevřených dveří letos věnujeme magickému světu divadla, ale hlavně práci lidí, kteří se – vedle herců, autorů a režisérů – denně starají o to, aby se tohle kouzlo večer co večer znovu opakovalo: od techniků, maskérek a garderobiérek, přes činnost inspicientů a inspektorek hlediště, až po dramaturgii a oddělení marketingu,“ vysvětluje Daniel Hrbek, ředitel Švandova divadla a současně i autor a režisér inscenace Smrt mu sluší, která je na repertoáru od května tohoto roku. I tato hořkosladká komedie s Michalem Dlouhým a Kamilem Halbichem vypráví příběh o lidech kolem divadla – od vrátného až po ředitele.

Provazochodkyně nad Vltavou zahájí šestnáctou Letní Letnou

Exkurze pro všechny s vernisáží na konec

Prohlídky začínají v každou celou hodinu a rezervace předem na ně není nutná. Dopoledne od 9 do 11 hodin bude vyhrazeno školám a od 15 do 18 hodin se divadlo a jeho zázemí otevře veřejnosti. Návštěvníci se podívají například do hereckých šaten, do divadelní zkušebny i do technické kabiny, odkud na představení dohlíží mistr světel a zvuku.
V 19.30 zakončí program vernisáž nové výtvarné zdi, kterou vytvoří herec Jacob Erftemeijer: i jeho dílo se inspiruje divadelním prostředím a životem herců.

Pokladna bude po celý den nabízet vstupenky za výhodné ceny: na vybraná představení je bude možné koupit se slevou 1+1 zdarma. Připraveny budou soutěže, prezentace uměleckých workshopů i písničky z nejnovějšího představení U Temné Irmy a chromé krásky v podání Hereckého studia Švandova divadla.
Zapsat se bude možné i na workshopy, s nimiž u Švandů začali z pražských divadel jako první: prakticky vedené kurzy zaměřené na výuku herectví, pohybu, rétoriky, fotografie, scénografie a dalších uměleckých disciplín nabídnou zájemcům poslední volná místa.

FOTO: Den otevřených dveří ve Švanďáku

Den otevřených dveří ve Švanďáku - 0 Robert Jašków zve na Den otevřených dveří ve Švandově divadle_foto archiv Švandova divadla_repro zdarmaDen otevřených dveří ve Švanďáku - 2 1210586Den otevřených dveří ve Švanďáku - 3 P1210587Den otevřených dveří ve Švanďáku - 4_Robert Jašków stálý člen souboru Švandova divadla_foto archiv Švandova divadla_repro zdarmaDen otevřených dveří ve Švanďáku - 5_Luboš Veselý a Bohdana Pavlíková_foto Michal Hančovský_repro zdarma
Další fotky
Den otevřených dveří ve Švanďáku - 6 Natálie Řehořová_foto Jozef Hugo Čačko_repro zdarmaDen otevřených dveří ve Švanďáku - 7 Marie Štípková_foto Michal Hančovský_repro zdarma


Nepřehlédněte