Tachov uspořádá oslavu masopustu. Letos trochu netradičně

11.2.2021
Andrea Jančová

„Chceme i letos přinést trochu radosti do této složité doby,“ uvedla Hutníková. Konvoj šesti ozdobených aut projede Tachovem dvakrát až třikrát všechna sídliště i centrum města. Odstartuje ve 13:00 u městského úřadu a projede sídlištěm Západ k supermarketu Lidl, pokračovat bude na sídliště Východ a Panenskou ulicí a třídou Míru na sídliště Rapotín a pak centrem zpátky k městskému úřadu, tedy kinu Mže.

„Zamávejte nám z oken svých domovů nebo na ulici, jen dodržujte hygienická opatření a nikde netvořte větší hloučky. Masopust bude jinak, ale hlavně s úsměvem na tváři,“ uvedli organizátoři.

Poprvé za čtyřicet let se ruší tradiční masopust ve Velké Bystřici. Důvodem jsou koronavirová opatření

V Klenčí zrušili průvod minulou středu. Přes celý městys mělo jít, také v sobotu 13. února, maximálně 100 lidí v maskách a krojích, koně i obrněný vůz, a to bez zastávek, muziky, zpěvu, stánků a alkoholu. Jednání s policií nakonec dospělo k dohodě o zrušení, respektive přesunutí akce, řekl Jiří Anderle z pořadatelských sdružení. Už na přelomu roku zrušily průvody a bály Mrákov a Postřekov, kde trvá veselí čtyři dny.


Témata:

Nepřehlédněte