Také letos pojedou školky v Pardubicích o letních prázdninách

18.3.2023
Simona Knotková

Město Pardubice zajistí o letních prázdninách provoz mateřských školek. Bude otevřená většina z nich. Službu rodinám zajišťovala radnice i v minulých letech, uvedla v tiskové zprávě. Seznam otevřených mateřských škol a jejich prázdninový provoz je k dispozici přímo ve školkách a také na webu města.

„Řada rodičů již nyní plánuje nebo má naplánované dovolené o letních prázdninách. Pokud budou mít rodiče zájem a potřebu umístit o prázdninách dítě do jiné pardubické mateřské školy, než kam chodí v průběhu roku, mohou si tam přijít podat žádost 17. dubna,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (Žijeme Pardubice/ČSSD). Přednost budou mít přihlášky dětí z mateřských škol, které jsou ve stejném spádovém obvodu, dodal.

„Vycházeli jsme z provozních a personálních možností jednotlivých zařízení. Ve městě máme pro mateřské školy stanovené vyhláškou tři školské obvody. Při plánování prázdninového provozu jsme si nastavili pravidla tak, že v každém z nich budou v každém prázdninovém týdnu některé mateřské školy otevřené,“ řekl náměstek. Radnice vybírala školky podle toho, jak byly o prázdninách obsazené v předchozích letech. „Většina mateřských škol bude v průběhu prázdnin otevřena čtyři týdny,“ podotkl Rychtecký.

Od 28. srpna budou znovu otevřené všechny mateřské školy s výjimkou těch, ve kterých budou rekonstrukce. Opravy se chystají v mateřské škole na nábřeží Závodu míru a v polabinské školce v ulici Mladých.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte