Třešnák nabídl městu lázně ještě před prázdninami. Radnice si nechala vypracovat znalecký a statický posudek, podle něhož lze budovu zachránit.
„Rada se rozhodla jednomyslně. Budeme reagovat na nabídku pana Třešňáka zákonným postupem, tedy zveřejníme informaci na úřední desce, kde bude 15 dní. Poté se věc vrátí do rady, která postoupí rozhodnutí zastupitelstvu. To jediné může oprávněně nakládat s majetkem města,“ uvedl Hanza. „Chceme minimálně zahájit nějaké oficiální jednání s panem Třešňákem,“ dodal.
Majitel budovy může nabídku potvrdit, stáhnout nebo změnit. Zastupitelstvo pak může rozhodnout o podání vlastní nabídky Třešňákovi. „Ta budova je jedna z těch vzácnějších ve městě a neradi bychom, aby spadla, ale nebudeme ji zachraňovat za každou cenu,“ zdůraznil primátor.
Objekt koupil Třešňák v roce 2006 za 15 milionů korun. Původně měl v plánu jej opravit a provozovat v něm lázně. Návrhy na rekonstrukci však odmítli památkáři s tím, že spočívají v praktickém zbourání budovy a stavbě nové. Chátrající klasicistní stavbě v památkové zóně lázeňského města bývalý ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) krátce před odchodem z funkce odňal status kulturní památky.
Město nemá záměr v objektu provozovat lázně. „Bavili jsme se, co s budovou. Nějaké své představy a návrhy jsem radním sdělil, mohl by tam být částečný gastroprovoz, určitě ne lázně,“ uvedl primátor.
OMH, ČTK