Tip na výlet: Užije si celá rodina! Přinášíme kočárkové trasy na Východní Moravě

Rodiny s dětmi v kočárku hledají obvykle trasy výletů obtížně. Máme hned dvě místa, která jsou pro rodiny s dětmi v kočárku přímo určená a navíc slibují i poznání mnoha zajímavostí.

Prvním tipem na výlet směřujeme na rovinatou Hanou, do Chropyně, malého města nedaleko Kroměříže. Rybník vroubený rákosím, vodní ptáci, zejména hejna bílých racků, romantický lovecký zámeček a kolem vzrostlé stromy poskytující příjemný stín. Takovou idylku nabízí výlet kolem Chropyňského rybníka po místní naučné stezce. Auto zaparkujete na parkovišti před kostelem, který se nachází v samotném sousedství zámečku. A jste zároveň na místě, kde začíná naučná stezka kolem Chropyňského rybníka, který je už od roku 1954 národní přírodní památkou.

Stezka nabízí hned několik zastavení s informačními panely, díky kterým se dozvíte spoustu zajímavých informací o historii městečka, vzniku rybníku a také o tom, co roste a žije v něm i na jeho březích. Kromě početného racka chechtavého, který zde má jedno z nejoblíbenějších hnízdišť v České republice, tady můžete zahlédnout také několik druhů kachen či dalších vodních ptáků, břehy lemují topoly, vrby a olše.

Tip na výlet: Za legendou obuvnictví. Jeden den s Baťou

Výlet je vysloveně šitý na míru pro rodiny s malými dětmi, které si mohou odpočinout nebo se pobavit na jednom ze zastavení naučné stezky, které je vybavené herními prvky. Větší děti zaujmou vyhlídkové ptačí pozorovatelny. Nabízí se také prohlídka zámku Chropyně se zajímavými sbírkami, děti mohou zajímat historické zbraně, brnění či pověst o hanáckém králi Ječmínkovi.

Kdo má raději kopcovité terény, vyrazí do valašské obce Vysoké Pole v přírodním parku Vizovické vrchy. Je zde čistý vzduch a voda ze studánek, kterou můžete pít. Přímo z centra Vysokého Pole vedu dvě speciální kočárkové trasy vyznačené dřevěnými směrovkami, kratší, dlouhá jen 1,5 km, míří k poutní kapli Panny Marie Vysocké a k nedaleké vodní kapličce u studánky s čistou, zdraví prospěšnou vodou, která podle staletí předávané pověsti, pomáhá zejména při nemocech dětí.
Součástí této kočárkové trasy je naučná Stezka zdraví, včetně záhonků s bylinami, které pomáhají zdraví navrátit či upevnit.

Uvařte si z pampelišek. Jsou z nich skvělé sušenky, polévka, řízky i rizoto

Delší trasa je vhodná pro sportovně laděné rodiny. Má v jednom směru 4,5 km, a zavede vás k památníku vypálené obce Ploština. Jde se mírně do kopce, ale krajina je poutavá, například budete míjet statek, který možná znáte z populárního televizního seriálu Ranč u Zelené sedmy. A v cíli trasy si připomeňte oběti II. světové války – na zničenou Ploštinu a 24 zmařených životů.

Zdroj: Kudyznudy.cz

 

Dnes, 13:15
Sněmovní kluby ANO, ČSSD a KSČM dnes vetovaly snahu ODS podpořenou TOP 09 i KDU-ČSL,...
Dnes, 12:20
Ministr zemědělství Miroslav Toman se po ekologické havárii způsobené uniklým kyanidem na řece Bečvě rozhodl...
Dnes, 12:06
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 12:06
V říjnových sněmovních volbách by pro lidi v karanténě či izolaci kvůli koronaviru mohly být...
Dnes, 11:34
Dosavadního generálního ředitele Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR Davida Kostku má zítra nahradit David Šmehlík....
Dnes, 11:10
Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím nevydala desetina Čechů. Jedním z důvodů je obava...
Dnes, 10:44
Policisté zaznamenali desítky těchto případů. Podvodníci využívají metodu tzv. vishingu – volající se vydává za...
Dnes, 10:29
Elisane Silva je se svými 203 centimetry známá jako nejvyšší žena Brazílie. Za její nadměrnou...
Dnes, 09:33
Ode dneška nejsou hájené dravé ryby, rybáři se na ně můžou vypravit po skoro půlroční...
Dnes, 08:29
Před stamiliony let žili předkové dnešních krokodýlů a aligátorů společně s dinosaury. Ačkoliv dinosauři vymřeli,...
Dnes, 06:50
Komunistická moc nebyla v roce 1948 na území Československa žádnou novinkou. Své zkušenosti s vládou...
Reklama