TO MI HLAVA NEBERE: Hlavně slušně!

29.4.2022
Jitka Kačánová

„Hnus, velebnosti!“ řekla by asi bába Kelišová po zhlédnutí ostudného výkonu nejbizarnější postavy současné české politiky Pavla Novotného (ODS) v pořadu CNN Prima News Co Čech, to politik. Jeho chování, kdy své debatní oponentce Zuzaně Majerové Zahradníkové (Trikolóra) bez konce nadával do košťat, opět dosáhlo politického dna.

 

TO MI HLAVA NEBERE: Na modlu nám nesahejte!

 

Odsoudil ho za to nejen moderátor pořadu Petr Suchoň ale i celá zpravodajská stanice. Ať už je Novotného chování důsledkem psychického onemocnění nebo užívání toxických látek, měl by se léčit. To je ovšem jeho soukromá věc. Věcí veřejnou je ale postoj strany, kterou reprezentuje a která je pro mnohé své voliče ještě stále symbolem konzervativní politiky.

Její současný předseda Petr Fiala říká: „Slušnost není slabost, slušnost do politiky patří.“ Jenže to na Novotného vůbec neplatí. „Je to krásná ukázka ODS,“ zhodnotila jeho výkon na konci pořadu sama Majerová Zahradníková. Přitom pokud se od něj ODS hlasitě a jednoznačně nedistancuje, vypadá to opravdu tak, že to nikomu v jejích řadách asi nevadí. „Chování pana Pavla Novotného nebudeme komentovat,“ zareagovala mluvčí ODS Adéla Valentová na žádost CNN Prima News o vyjádření k jeho chování v onom pořadu. To ale přece nestačí.

 

TO MI HLAVA NEBERE: Volejte doktora Chocholouška!

 

Zvlášť poté, co se strana tak „nutně“ musela zbavit inteligentního glosátora Václava Klause mladšího. Ten byl přitom proti „řeporypákovi“ Novotnému úplný milius. Pořádek si ovšem ve straně musí udělat sama ODS. Pokud si tedy myslí, že Novotného chování vážně v pořádku není a straně dlouhodobě škodí. A pokud si to nemyslí, měli by to za ni na podzim udělat voliči.


Témata:

Nepřehlédněte