Trenér Karlovarska tvrdí, že k úspěchu povede kvalitní, soustředěný výkon a plnění taktických pokynů

26.10.2021
Roman Kořinek

Volejbalisty Karlovarska čeká zítra v podvečer odveta druhého předkola Ligy mistrů. V domácí KV Aréně budou hostit mužstvo Mladosti Záhřeb, které dokázali před týdnem v Chorvatsku porazit 3:1 na sety. I přesto se ale nečeká jednoduchý souboj.

„Výhra ze Záhřebu je samozřejmě cenná, ale nečekáme uhlazenou cestu. K úspěchu povede kvalitní, soustředěný výkon a plnění taktických pokynů. Pak by to mělo jít dobře,“ říká trenér VK ČEZ Karlovarsko Jiří Novák.

Český volejbalový mistr má letos v Lize mistrů těžkou práci. Aby si zahrál mezi nejlepšími v hlavní soutěži tak jako v loňském ročníku, musí vyřadit tři klubové šampiony svých zemí. S rumunským mistrem si už poradil, v „poločase“ souboje s chorvatskou Mladostí Záhřeb má lepší výchozí pozici. A v případě postupu čeká svěřence Jiřího Nováka buď Benfica Lisabon nebo finská Sastamala.

„Minulý týden v Chorvatsku jsme vyhráli ve čtyřech setech. Na soupeře platil účinný servis a v klíčových momentech jsme si pomohli pevnou obranou na síti. Soupeř si ale po celý zápas udržoval kvalitní přihrávku,“ pokračuje dále trenér Karlovarska a dodává: „Záhřeb hrál v sobotu MEVZU (ligu středoevropské zóny) a předváděli velmi podobný volejbal jako minulý týden proti nám. V odvetě jsme hlavně doma. Hrajeme v naší hale, máme tady lepší orientaci při hře. A víme, že Záhřeb je naopak trošičku lepší zase ve své hale, to je logické.“

K postupu do třetího předkola Ligy mistrů stačí volejbalistům Karlovarska uhrát dva sety. Odveta proti Mladosti Záhřeb začíná zítra v 19 hodin a vysílá ji živě program ČT sport.

Zdroj: vz/vk karlovarsko

 Nepřehlédněte