Třetí domácí výhru Energie neurvala, Liberec prokázal svoji kvalitu

15.9.2021
Roman Kořinek

Zápas začali lépe hosté, kteří se už ve třetí minutě ujali vedení po gólu Rychlovského. Energie dokázala odpovědět ve 14. minutě, když zajistil vyrovnání mladík Kulich. Rozhodujícím dějstvím včerejší bitvy byla druhá třetina. V ní se totiž Liberci podařilo vstřelit dvě branky a získaný dvoubrankový náskok poté uhájit. Za Energii ještě snížil v 54. minutě Hanousek, ale to bylo ze strany domácích vše. V závěru zápasu došlo k málo vídanému momentu, kdy se domácí Koblasa dostal do potyčky se soupeřem. Hráče se snažil odtrhnout jeden z rozhodčích, který ale od karlovarského hráče inkasoval tvrdý úder. Za tento zákrok dostal karlovarský hráč osobní trest, ale to už nemělo vliv na konečné skóre a prohru domácí Energie v poměru 2:3.

„Máme za sebou relativně dobré utkání s kvalitním a silným soupeřem. Po celý zápas jsme museli dotahovat náskok soupeře. Nějaké šance jsme měli, ale rozhodující byla naše menší šikovnost a pohotovost před brankou libereckých tygrů,“ hodnotil zápas asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška a dodal:  „Klíčovým momentem zápasu byla z našeho pohledu třetí inkasovaná branka, protože za stavu 1:2 jsme mohli vyrovnat. To se bohužel nepovedlo a branka na 1:3 byla dost laciná. A dvoubrankové manko se proti takto silnému a hlavně velice zkušenému soupeři těžko dohání.“

Po třech úvodních domácích zápasech čekají nyní hráče Karlových Varů dva duely venku. V pátek hrají v Hradci Králové a v neděli v Olomouci.

Zdroj: vzNepřehlédněte