• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Tři muži, kteří stojí před plzeňským soudem za vraždu v Karlových Varech z roku 2011, odmítají vinu

  29.3.2023
  Doris Drienová

  Plzeňský krajský soud ve středu otevřel případ vraždy v Karlových Varech z roku 2011. Státní zástupce žaluje dvaačtyřicetiletého Jana Štěpničku, že přesvědčil o rok mladší kamarády Petra Pávka a Jana Telekiho, aby zabili třiatřicetiletého muže. Předal jim i peníze na pořízení zbraně.

  Muži podle spisu vylákali 2. října 2011 oběť, svého kamaráda, do autoservisu, kde ho Pávek čtyřikrát zezadu střelil do zad a hlavy. Mrtvolu zabalenou v koberci pak odvezli do lesa, odhodili do příkopu a přikryli dřevem, polili benzinem a zapálili, tvrdí státní zástupce. Od Štěpničky pak podle něj dostali každý 200.000 korun.

  Všichni obžalovaní u soudu vinu odmítli. Pachatele odhalili a loni zadrželi detektivové z policejního týmu Tempus, který se zabývá staršími nevyřešenými případy. Za vraždu hrozí obžalovaným až dvacet let vězení.

  „Znovu chci uvést, že s případem nemám nic společného. Tonda (oběť vraždy) byl můj kamarád, znala ho celá moje rodina. Byl to rodinný přítel, choval moje děti. A mě opravdu ničí, že mě někdo viní z jeho vraždy,“ řekl u soudu Teleki, jehož obžaloba viní z vylákání oběti a z účasti na odstranění těla. Usmrcený muž byl prý jeho dlouholetý kamarád, chodili spolu na ryby. Tvrdil, že policie mu při vyšetřování případu nabídla, že když bude ve věci vypovídat, propustí ho a v případu bude figurovat jen jako svědek. Obvinil policii, že do spisu uvedla nepravdivé, účelové, zavádějící a překroucené informace. „Ve spisu jsem nenašel žádný důkaz o tom, že mám něco s vraždou kamaráda společného,“ řekl Teleki.

  Všichni obžalovaní už v minulosti překračovali zákon. Bez chyby nebyl podle jednoho z obžalovaných ani zavražděný muž. Údajně s dalšími komplici přepadával vietnamské nelegální pěstírny a kradl tam marihuanu. Násilnou kriminální minulost měl podle Telekiho i svědek, z jehož výpovědi obžaloba vychází. Všichni obžalovaní, oběť i svědek se v letech kolem doby vraždy živili jako vyhazovači v karlovarských nočních klubech.

  Vinu odmítl u soudu také údajný objednavatel vraždy. „Absolutně s obžalobou nesouhlasím. Je to absolutní lež, falešná konstrukce, kterou státní zástupce používá,“ řekl Štěpnička. Se spoluobžalovanými muži i s hlavním svědkem se podle svých slov znal z doby, kdy spolu pracovali jako vyhazovači, naopak oběť vraždy znal jen sporadicky.

  Na začátku října 2011 našel lesník v lese mezi Hlinkami, osadou Přílezy a Toužimí na Karlovarsku částečně ohořelou mrtvolu muže ukrytou pod doutnajícími kládami. Policie později zjistila, že to byl třiatřicetiletý muž z Karlových Varů.

  Jednání je u soudu nařízeno do 4. dubna.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte