Třiasedmdesátiletý matador F1 Fittipaldi si vyzkoušel v Mostě jízdu s tahačem

11.8.2020
Redakce

„Bylo to super. Původně jsem měl jet jen jedno kolo, ale jel se mnou syn a ten chtěl pořád, abych pokračoval dál a dál. Užili jsme si to,“ řekl Fittipaldi. „Svezením se v Buggyře jsem se alespoň částečně vyrovnal bratrovi Wilsonovi, který závodil jak v mistrovství Evropy tahačů, tak v brazilském truckovém šampionátu,“ usmíval se pilot, který v minulých dnech přicestoval do Česka i proto, aby hrál ve filmu.

Rodák ze Sao Paula, který ovládl světový šampionát F1 v letech 1972 a 1974 a jehož souboje s Jackiem Stewartem a Niki Laudou patří do zlatého fondu motoristického sportu, nadchnul svým přístupem i šéfa Buggyry Martina Koloce.

„Opět se potvrdilo, že čím více toho člověk dokázal, tím snáze se s ním komunikuje a je schopný vyjít ve všem vstříc. Emerson je absolutní profesionál se vším všudy, v jednání je jeho účast na projektu Buggyra Academy. Ostatně, proto přijel s manželkou a synem Emmem,“ uvedl Koloc s tím, že do projektu výchovy jezdců roudnické stáje by se nyní měl zapojil i nejmladší pokračovatel slavného rodu.

vera/čtk

Na severu Čech se mohou fandové těšit na dva filmové festivalyNepřehlédněte