Třicetiletý agresor se nezastavil před ničím, kradl, ubližoval a loupil, hrozí mu deset let vězení

3.5.2022
Roman Kořinek

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a z přečinů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, nebezpečného vyhrožování, výtržnictví a vydírání. Obviněný muž nutil podle slov policejního mluvčího Jana Bílka od srpna do prosince loňského roku poškozeného osmadvacetiletého muže k tomu, aby mu poskytoval finanční prostředky v různých částkách.

„Dále ho donutil k tomu, aby u jedné z firem zabývající se prodejem elektroniky uzavřel úvěr, kterým poté financoval dva mobilní telefony. Poškozenému muži přitom vyhrožoval, že pokud si úvěr nevezme, poškodí smyšlenými historkami u jeho matky. Osmadvacetiletý muž nakonec úvěry skutečně uzavřel a zakoupené mobilní telefony obviněnému muži předal z obavy o své zdraví,“ říká policejní mluvčí.

V dalším případě narazil obviněný muž v první polovině dubna letošního roku na ulici v Karlových Varech do pětačtyřicetiletého muže. Ten se ihned ohradil. Třicetiletý obviněný muž mu ale okamžitě začal vulgárně nadávat. Poškozený chtěl z místa odejít, když ho agresivní muž fyzicky napadl, z bundy mu vytrhl peněženku, ze které vzal finanční prostředky a peněženku následně zahodil.

„V neděli 17. dubna letošního roku se obviněný muž v Karlových Varech na jedné ze stezek začal zničehonic sápat po jemu zcela neznámém procházejícím devětašedesátiletém muži, který ho odstrčil. Obviněný muž na to ale zareagoval tím, že na muže fyzicky zaútočil několika ranami pěstí do oblasti celého těla. Následně mu odcizil občanský průkaz. Napadený muž vyhledal pomoc u ostrahy Horního nádraží, kde zaměstnanec ihned zavolal linku 158. Agresor ale stihl utéct a napadený muž musel být se svými zraněními ošetřen v nemocnici,“ pokračuje Jan Bílek s tím, že o dva dny později se agresor na Horní nádraží vrátil a vyhrožoval ostraze fyzickým napadením.

V posledním případě měl obviněný muž na konci dubna letošního roku v Karlových Varech před jedním z restauračních zařízení slovní rozepři s šestadvacetiletým mužem. U slov ale nezůstalo a třicetiletý muž protivníka udeřil tak silně, až upadl na schodiště. Následně musel být napadený muž převezen Zdravotnickou záchrannou službou k ošetření do nemocnice.

„Třicetiletý muž byl zadržet a skončil ve vazbě. Svým jednáním způsobil celkovou škodu přibližně 130 tisíc korun a hrozí mu trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal policejní mluvčí.

Zdroj: vz/pčr

 Nepřehlédněte