Tým Energie jde znovu do boje, v cestě stojí Kohouti z Olomouce

23.1.2022
Roman Kořinek

Hokejová extraliga se v současné době nachází v nesnázích ohledně koronavirové pandemie. Řada utkání je odkládána kvůli karanténám a všechny mužstva hledají náhradní termíny pro odehrání zápasu. Jedním z náhradních termínů je i dnešní odpoledne, kdy od půl čtvrté dojde k odloženému souboji mezi Energií Karlovy Vary a Olomoucí.

Západočeši přitom patří k nejvíce postiženým týmům a to i přesto, že se jim zatím karanténa z důvodu nákazy covid-19 vyhýbá. Hned čtyři jejich soupeři si ale karanténou prošli a tak mají Karlovy Vary hned čtyři odložená utkání. Po dlouhé pauze ale nastoupili v pátek k západočeskému derby, které vyhráli nad Plzní a snad se správně nastartovali do dalších bojů.

„Jsme rádi, že jsme po dlouhé době mohli nastoupit. Mělo to vše, co od derby očekáváme, chyběli jen diváci,“ říkal spokojeně po pátečním vyhraném duelu asistent karlovarského trenéra Tomáš Mariška.

Dnes čeká mužstvo Energie odložený zápas s Olomoucí. Karlovy Vary sice měly původně nastoupit v Litvínově, který ale skončil v karanténě a proto se narychlo dojednalo odehrání dříve odloženého duelu s Olomoucí.

„Čeká nás velmi kvalitní soupeř. Všechny zápasy, které jsme s Olomoucí sehráli, byly nesmírně vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Myslím, že podobné to bude i v neděli. Důležité bude ohlídat brejkové situace a přesilové hry, na které má velmi šikovné hráče v čele s Davidem Krejčím či Janem Káňou. Budeme muset být maximálně koncentrovaní do defenzivy, nesmíme mít tolik vyloučených hráčů, jako jsme měli v posledním zápase s Plzní,“ pokračuje asistent hlavního kouče, který vidí jako velkou výhodu svého celku nejen domácí prostředí, ale právě páteční vyhraný duel.

„Věřím, že jsme se uklidnili, že jsme se trochu rozehráli tím jedním zápasem a naskočíme do dalšího utkání plní sil a věřím, že ho zvládneme,“ dodal Tomáš Mariška.

Zdroj: vz/hokejkv


Témata:

Nepřehlédněte