Ubytovnu v Charkovské ulici majitel městu Karlovy Vary neprodá, objekt zrekonstruuje k bydlení

16.10.2021
Roman Kořinek

Zájem karlovarské radnice o koupi problematického objektu v Charkovské ulici vyjde naprázdno. Město sice již zvládlo provést veškeré procedurální, technické a legislativní věci nutné ke koupi objektu, ale majitel nakonec od prodeje couvl. Důvodem změny rozhodnutí jsou zejména rostoucí ceny realit.

„Dům jsme městu v minulosti městu nabízeli neúspěšně. Nyní ale vůle ke koupi byla, ale současný trh s nemovitostmi nám dává šanci na daleko větší výnos, než bychom získali prodejem objektu radnici. A opravdu se nebavíme o desítkách nebo stovkách tisíc, ale o úplně jiných částkách,“ vysvětlil zástupce majitele Jiří Kalous.

Ten dále prozradil, že ubytovna, ve které často docházelo ke konfliktům, rvačkám a stížnostem na hluk a nepořádek je vystěhována a vyklizena. Majitel objektu má zajištěn úvar od banky a začne s rekonstrukcí. „Očekáváme, že stavební práce tam budou probíhat zhruba půl roku a následně byty rozprodáme do osobního vlastnictví. Počítáme, že nás rekonstrukce vyjde na patnáct až dvacet milionů korun,“ dodal zástupce majitele s tím, že v objektu je 76 bytových jednotek.

Radnice chtěla objekt bývalé ubytovny odkoupit za pětasedmdesát milionů korun, zrekonstruovat a následně z něj udělat startovací byty pro mladé rodiny a některé byty využít pro potřeby města. Tento záměr tedy nevyšel, proto budeme hledat další alternativy a možnosti, jak zvýšit bytový fond města Karlovy Vary a zajistit mladým rodinám startovací bydlení,“ uvedla primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO), která zároveň nevyloučila, že by radnice mohla získat i část bytů v objektu bývalé ubytovny. „To ale bude samozřejmě předmětem dalšího jednání a uvidíme, jak se ceny budou vyvíjet a za jaké ceny by nám tyto byty majitel prodal,“ uzavřela primátorka města.

Karlovy Vary mají v současné době zhruba pět set až šest set bytových jednotek, ze kterých je ale pouze sto padesát bytů určeno k běžnému bydlení. Ostatní byty jsou sociální nebo byty se zvláštním určením.

Zdroj: vzNepřehlédněte