Úklid snadno, hravě a rychle! Jak na to

1.10.2020
Zaz

V první řadě je potřeba si uvědomit, že nejste služka. Vážně není nutné každý den luxovat, vytírat a utírat prach. Určete si jeden den v týdnu, kdy to prostě a jednoduše zvládnete všechno v rychlém čase a hlavně najednou.

Navíc pozor, nejste na to sám, nebo sama. Jestli si váš protějšek myslí, že uklízet nemusí, tak je na omylu. Pokud domácnost s někým sdílíte, tak si všechny domácí práce rozdělte pěkně napůl, ať je to spravedlivé. To znamená, že jeden může třeba vysát a druhý vytřít.

Najednou a co nejrychleji?

Hlavní je mít v tom řád, ostatně jako ve všem a také mít všechny úklidové prostředky. Což se vám teď sice nezdá, ale ve chvíli, kdy chcete vytírat a nemáte k tomu ten správný prostředek, tak už to bude vážně velký problém.

Do termosky, do myčky do odpadkového koše… Sedmkrát jedlá soda aneb V jednoduchosti je krása

Takže začněte s tím, že si zkontrolujete, jestli máte prostředky na to nejdůležitější, tedy na podlahu, toaletu, vanu, dřez a zda je pytlík ve vašem vysavači prázdný (alespoň pokud nemáte bezsáčkový vysavač, ale ten po naplnění také dobře netáhne).

Nejprve si pěkně vyluxujte, poté vytřete a až podlahy uschnout, vrhněte se na prach. Do hodiny budete mít hotovo. Uvidíte.

Umývání koupelny je pak už hračka

Jestli nechcete používat chemii, tak na vytírání a také na umývání záchodu i vany, je skvělý ocet. Dejte si jej do rozprašovače a postříkejte jím celou toaletu, vanu, a klidně i dřez v kuchyni. Nechte působit alespoň deset minut. V mezičase si také do odpadů můžete nasypat jedlou sodu.

Po těch cca 10 minutách vše pěkně přečistěte hadrem – toaletu samozřejmě ne, tam pomůže štětka – a umyjte teplou vodou. Váš domov bude zářit čistotou. Aby vám to lépe šlo, tak určitě není na škodu pustit si k práci oblíbenou hudbu. Ale něco rychlejšího! Ať to odsýpá.

Nepřekonatelný pomocník: Ocet! V domácnosti pomůže se vším

Na vytírání stačí přidat trochu octa do vody. Na pět litrů tak dvě deci. To úplně stačí. Ocet je opravdu velmi účinný úklidový prostředek.

Prach jako poslední

Prach utíráme jako poslední, jelikož při luxování jej stejně víříme. Takže kdybychom jej nejprve utřeli, je to naprosto marná práce. Berte také jeden pokoj po druhém. Nepřelétávejte mezi nimi. To by vám kradlo drahocenný čas.Nepřehlédněte