• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Úřednice povolila ořezat větve. Firma pořezala celý strom!

  6.9.2018
  Marcel Mihalik

  Střihoruký Edward by v Praze 1 plakal. Zatímco ve filmu získal svým střihačským uměním obdiv, pražští pracovníci technických služeb si vysloužili spíš opovržení. Jejich „prořezávání“ zdravého stromu skončilo tragédií. Zdravý strom proměnili v torzo.

  Jediný vzrostlý a zdravý strom v Letenské ulici v centru Prahy 1 dostal nakládačku. Zaměstnanci firmy, která prořezání pajasanu žláznatého dostala na starost, předvedli vzor necitlivého zásahu. Všiml si toho Filip Lachmann, který kolem procházel a upozornil městskou část.

  O pokácení úřednice nerozhodla

  Strom sousedí s budovou magistrátu. Po pádu několika větví byl požádán Odbor životního prostředí pro Prahu 1 o prořezání, aby se předešlo případnému neštěstí. Úřednice příslušného odboru Blanka Zoufalá ale podle informací redakce Našeho REGIONU nerozhodla o pokácení. „Jen jsem řekla, že mohou větve, které hrozí, že bezprostředně žuchnou, ořezat,“ uvedla po telefonu. Jenže se zdá, že si pracovníci spletli pojmy prořezat a pořezat. A na stromě nezůstala skoro jediná větev.

  „Co je na celé věci zarážející, je rychlost tak razantní reakce na jednu nebo dvě spadlé větve u stromu. Firma prostě svým zásahem uvedla strom do havarijního stavu,“ vylíčil Filip Lachmann.

  Ze zdravého stromu udělali torzo

  Torzo dřeviny viděla i opoziční zastupitelka na Praze 1 Kateřina Klasnová, které navíc přišlo zvláštní, že se zásah odehrával v největších vedrech. „Jako zastupitelka jsem kontaktovala pověřenou šéfku městské policie Romanu Melcherovou, která okamžitě na místo přijela a řezání zastavila. Žádné povolení ke kácení firma, která měla jen prořezat některé větve, neměla. Havarijní stav nakonec způsobili ‚prořezávači‘ sami, když z koruny udělali torzo. Kdyby ale nebylo iniciativních občanů, tak by ze stromu nezbylo nic,“ uvedla na facebooku a dodala, „teď se musí chudák pajasan vycajchnovat a dokázat i v tomhle vedru, že je skutečně ‚agresivní strom z východu‘ a obrůst.“

  Cítíte erotickou rozkoš při hlazení, objímání a líbání stromů nebo hlíny? Vítejte mezi ekosexuály  Nepřehlédněte