Jaké zásoby ochranných pomůcek mají v zařízeních Ústeckého kraje

Sociální a zdravotní zařízení Ústeckého kraje mají dostatečné zásoby roušek, dezinfekce a dalších ochranných prostředků proti koronaviru. Pro případ mimořádné situace kraj zásobil sklad v České Kamenici. Za nákup pomůcek samospráva od začátku epidemie koronaviru do června dala 23 milionů korun.

Hejtman s předstihem oslovil ředitele všech příspěvkových organizací kraje s žádostí o informaci o vybavenosti ochrannými pomůckami. „Hned po skončení nouzového stavu jsme vyzvaly organizace, aby se zásobily dopředu. Školy, ústavy sociální péče, dětské domovy, nemocnice tak nyní zásoby mají a my máme strategickou zásobu ve skladu humanitární pomoci v České Kamenici,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). Pokud nenastane dramatický zvrat, je podle něj kraj připraven.

Ve skladu má kraj například 2000 litrů dezinfekce, 86 000 respirátorů FFP2, 45 000 roušek. Třeba Dopravní společnost Ústeckého kraje má bezmála 20 000 kusů rukavic. „Dáváme našim organizacím cenový limit pro nákupy. Aktuálně jsou ceny na úrovni před vypuknutím epidemie,“ uvedl vedoucí odboru kanceláře hejtmana Luboš Trojna. Respirátor, který kraj nakupoval za 90 korun, stojí nyní 35 korun a rouška je v průměru za osm korun.

Ústecký kraj nyní znovu jedná o dodávkách dezinfekce od ústecké firmy Spolchemie.  „Politika Ústeckého kraje je za dodržení zákona preferovat domácí výrobce,“ uvedl Trojna.

Odhad nákladů na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí se zvýšil. Nyní je 501 milionů korun

Jak bude vypadat samotný chod krajského úřadu od 1. září, bude jasné v pondělí. Povinnost nosit roušky bude platit pro veřejnost, zaměstnanci ochranu úst budou nosit tam, kde se budou s veřejností potkávat. „Podrobnosti zveřejníme v pondělí na webu,“ uvedl Trojna.

Kraj je ve spojení s krajskou hygienickou stanicí, s níž bude řešit i podobu posledního jednání zastupitelů v tomto volebním období. Uskuteční se 7. září. „Máme připravené a vyzkoušené všechny varianty. Uvidíme, s čím do té doby přijde ministerstvo zdravotnictví, jak bude vypadat tzv. semafor,“ řekl Trojna.

V Ústeckém kraji bylo ke středě podle krajské hygienické stanice 110 lidí aktuálně nemocných koronavirem. Celkově bylo v regionu pozitivně testováno 821 lidí na covid-19.

vera/čtk

Zemědělci usilují o možnost použít plošnou aplikaci jedu. Hraboši v Ústeckém kraji sežrali část úrody

23.10.2020
V Ústeckém kraji šíření nového typu koronaviru prudce zrychlilo. Za týden přibylo přes 3300 pozitivně...
Lidé v Ústí radovali plazmu
20.10.2020
Krajská zdravotní vyzvala lidi, kteří prodělali nemoc COVID-19, aby darovali krevní plazmu. Výzvu vyslyšeno bezmála...
4.10.2020
Lídr hnutí STAN v Ústeckém kraji Filip Ušák považuje výsledek voleb za obrovský úspěch. Hnutí...
3.10.2020
Nejvíce hlasů v krajských volbách zatím dostala v Ústeckém kraji ANO. Těsně před ukončením sčítání...
24.9.2020
Referendum k uvažované stavbě obchodního centra v městském obvodu Střekov v Ústí nad Labem je...
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
Reklama