Ústecká opozice tlačí na vedení. Chce, aby rezignovalo

Opozice v Ústeckém kraji chce jednat na mimořádném zasedání zastupitelstva 22. března o rezignaci současného vedení kraje v čele s hejtmanem Janem Schillerem (ANO). Nelíbí se jí například to, že se šéfem představenstva společnosti Krajské zdravotní stal bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Ústecký kraj po podzimních volbách vede koalice ve složení ANO, ODS a Spojenců pro kraje. Po svém nástupu koalice obměnila celé představenstvo Krajské zdravotní, jež v kraji spravuje pět nemocnic. Rada kraje ve středu odvolala předsedu představenstva Jindřicha Zetka s tím, že vedení kraje mělo se Zetkem dlouhodobé neshody. Ještě před odvoláním Zetka představenstvo odvolalo generálního ředitele společnosti Aleše Chodackého. Zetek řekl, že Chodacký uzavřel nestandardní smlouvu s asistentkou hejtmana Vladislavou Marschallovou, podle níž měla dostávat 130.000 korun měsíčně za poradenství. Zetek řekl, že na Chodackého a Marschallovou podal trestní oznámení.

Opozice mimo jiné kritizuje také to, že v čele ústeckého krajského úřadu stojí bývalý ředitel středočeského úřadu Jiří Holub. Nastoupil do čela úřadu počátkem roku 2018 za předchozí krajské vlády ANO a ČSSD podporované komunisty. Středočeský kraj nyní řídí koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců. Holubovo jméno se spojeno s kauzou vysokých odměn pro středočeské krajské úředníky, včetně jeho osoby.

Ústecký kraj jako pokladnička trafikantů hnutí ANO. Nově je otevřena i pro exministra Vojtěcha

„Pro nás je zcela neakceptovatelné, aby se do vedení krajských nemocnic i samotného úřadu dosazovali trafikanti z hnutí ANO. Z Ústeckého kraje se nemůže stát skládka neúspěšných politiků a úředníků z celé země. Kraj potřebuje změnit směr a naopak přilákat zkušené odborníky s vizí, kteří ho úspěšně provedou probíhající transformací,“ uvedl v prohlášení opoziční zastupitel Filip Ušák (STAN). „Budeme požadovat, aby za takovou politiku vyvodil hejtman Schiller politickou odpovědnost a rezignoval,“ řekl Ušák. Dodal, že doufá i v podporu Spojenců, jejichž programové hodnoty jsou podle něj v přímém protikladu krajské politiky hnutí ANO.

Kroky nového vedení kraje zkritizoval také senátor za Děčínsko Zbyněk Linhart. „Jsem znechucen chováním krajské koalice, která namísto zkvalitnění zdravotních služeb v regionu, prodává odborné funkce ve vedení nemocnic svým spolustraníkům,“ řekl Linhart (za STAN). Vojtěch si například k poslaneckému platu měsíčně odnese přes 90 tisíc korun za působení v Krajské zdravotní.

adp/ČTK

5.5.2021
Třináct českých boxerů a boxerek se představí na tradiční Velké ceně Ústí nad Labem, jejíž...
1.4.2021
Ústí nad Labem zahájí letošní turistickou sezonu soutěží spojenou s poznáváním dominant města. Projekt je...
15.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.3.2021
V regionu mělo dnes 26 praktiků začít očkovat, slíbených 2 700 dávek vakcíny AstraZeneca ale...
23.2.2021
Labská cyklostezka je cílem mnoha cyklistů, běžců nebo lidí jezdících na kolečkových bruslích. Část této...
17.2.2021
Mrazivé počasí, které bylo zejména v první polovině týdne, vybízí k bruslení na přírodním ledu....
17.12.2020
Zhruba v 6:00 byl na Chomutovsku nahlášen požár haly o ploše zhruba 42 metrů čtverečných....
15.12.2020
V chovu společnosti PROAGRO Nymburk se zjistila salmonela. Veterináři usmrtí kolem 40.800 nosnic v Janské...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
V Městském kině v Novém Boru mají diváci možnost opět zhlédnout rozsáhlou výstavu fotografií celosvětově...
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
Reklama