V Českých Budějovicích zasedal krizový štáb v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu

26.11.2021
Jiří Bydžovský

K vyhlášení nouzového stavu od půlnoci 26. listopadu 2021 svolal primátor Jiří Svoboda jednání krizové štábu obce s rozšířenou působností. Se členy projednal přijatá krizová nařízení. Platí veškerá regulace a opatření. Na pravidelné trhy na Piaristickém náměstí se nařízení nevztahují. Zachován bude prodej stromků i kaprů.

„Probíhá pravidelné testování zaměstnanců magistrátu a městské police, dezinfikování veřejně přístupných prostor ve všech budovách úřadu a samozřejmě používání respirátoru při vstupu na magistrát,“ řekl primátor města Jiří Svoboda /ANO/ s tím, že pokud to není nezbytně nutné, je doporučeno všem, kteří se chystají v úředních věcech vydat na magistrát, aby využívali prostředků dálkového přístupu, jako jsou datová schránka, email nebo telefonické projednání.

Z nově přijatých nařízení se obyvatel města a přilehlých obcí dotkne zákaz provozování příležitostných trhů zřízených pro předvánoční období nebo konzumace alkoholu na veřejně přístupných místech. „Dobrou zprávou je, že se současné omezení netýká pravidelných trhů na Piaristickém náměstí a nevztahuje se ani na prodej vánočních stromků ani ryb,“ uvedl primátor.

Z dalších aktuálně platných krizových opatření je zákaz přítomnosti veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb a hudebních, tanečních, herních a podobných společenských klubech a diskotékách, hernách a kasinech v čase mezi 22:00 a 04:59 hodin. Z dalších omezení, která budou po dobu nouzového stavu platit v následujících 30 dnech, to je například zákaz konzumace potravin v obchodních centrech s výjimkou oddělených prostor restaurací nebo omezení počtu návštěvníků sportovních, kulturních a vzdělávacích akcí, kde může být maximálně 1000 osob. „Na spolkových a společenských akcích, nebo například oslavách je povolen počet 100 účastněných lidí,“ doplnil Svoboda.

Trhy na náměstí Přemysla Otakara II. začaly minulý týden. Podle nového vládního nařízení se od dnešního podvečera konat nemohou. Kvůli pandemii byly zrušeny i v loňském roce.

Zdroj:vz/tzNepřehlédněte