V chomutovském zooparku pokořili další hranici návštěvnosti

Chomutovský zoopark je čím dál oblíbenější a vyhledávanější. Dokazuje to letošní léto. Během dvou měsíců ho navštívilo bezmála 85 tisíc lidí, což je zdaleka nejvíc za několik posledních let. Červenec se v návštěvnických knihách zapsal jako bezkonkurenčně rekordní v historii.

Areál se po nuceném šestitýdenním uzavření znovu zaplnil lidmi na konci dubna. Lidé si sem našli cestu hned v následujících týdnech, první prázdninový měsíc ale překonal veškerá očekávání i představy. Pomyslné počítadlo se zastavilo až na číslovce 49 419, což je o deset tisíc lidí více než za stejný měsíc loňského roku.

V zooparku mají ze zájmu návštěvníků ohromnou radost. „Jistě v tom hrálo svou roli, že většina lidí letos trávila dovolenou v Čechách,“ je si vědoma ředitelka zooparku Věra Fryčová. „Zčásti nás tak navštěvovali turisté ubytovaní v regionu, které zlákalo vše, co nabízíme. Ale byli to také místní, pro které je náš areál alternativou dovolené – cíl pro klidný rodinný výlet. Obojí nás moc těší,“ dodává ředitelka.

Praha – Ráj opilých bezdomovců, kravál, štěkot jejich psů a žebrání o drobáky. Městská policie zmatkuje

Srpnová návštěvnost letní statistiku jen podtrhla a celkové číslo 84 970 za oba prázdninové měsíce opět překonalo dlouhodobou hranici. Loni to třeba bylo něco málo přes 81 tisíc, předloni dokonce necelých sedmdesát tisíc. Ředitelka a její tým však ve statistice nevidí jen čísla. „Pro nás to znamená 84 970 návštěvníků a každý je jiný a má jiná očekávání,“ podotýká Fryčová. „Někdo chce obejít všechna zvířata a pídí se po informacích, další stráví většinu času u dětských atrakcí, jiný zase hledá klid a trochu odpočinku… Stále větší obliba nám snad dokazuje, že se nám daří myslet na všechno a rozvíjet zoopark po všech stránkách.“

S posledním srpnem skončila hlavní část sezony, takže například Safari Expres či zoovláček Amálka už budou jezdit jen o víkendu. Stejně tak komentované krmení už nebude probíhat ve všední dny, ale pouze o sobotách či nedělích. Letošní sezonu zoopark uzavře první říjnovou sobotu při tradičním Dni zvířat. Otevřeno však bude mít pořád, stejně jako v minulých letech.

Včera, 15:40
Známá scéna ze seriálu Sňatky z rozumu. Forman Nedobyl, z Rokycan, má od jisté doby...
Včera, 13:40
Dobrodružný příběh, neuvěřitelný tak, že by se ho zdráhal zfilmovat každý jen trochu soudný filmový...
Včera, 11:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 11:40
Nyní, tedy v době, kdy republiku i celý svět ovládá strach z neznámého onemocnění –...
Včera, 10:20
Řekové si rádi užívají života a jídlo je jedním z projevů tohoto užívání. Místní lidé...
Včera, 09:05
V pátek 25. září uplyne 50 let od úmrtí jednho z nejčtenějších spisovatelů všech dob...
Včera, 08:59
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a profesorka Věra Adámková (oba Hnutí ANO) začátkem května slavnostně oznámili,...
Včera, 08:10
Film Atentát režiséra Jiřího Sequense z roku 1964 je skutečným klenotem české kinematografie. I po...
20.9.2020
Diamantů jako vzácných kamenů si již od starověku vážili vládcové mnoha zemí. Až do 15....
20.9.2020
Když bratři Čapkové vymyslili slovo „robot“, netušili, že jejich sci-fi myšlenky se stanou reálnou vizí....
20.9.2020
Tisícina miligramu. Mohl bych sice napsat jeden mikrogram, ale to by nebylo tak efektní. Tečka...
Reklama