V Hořovicích vznikne nové bydlení. Stavba tří bytových domů odstartovala

19.5.2021
Marta ŠeVac

Účastníci malé slavnosti si připili na úspěch výstavby a poklepali na základní kámen. Slavnosti se za město Hořovice zúčastnili starosta Jiří Peřina, místostarosta Ondřej Vaculík, stavební dozor Karel Pelikán. Za developerskou firmu její majitel Martin Šoltys a ředitel stavební firmy, která je generálním dodavatelem stavby, Zdeněk Zapletal.

V současné době prozatím došlo ke stržení ornice, úpravě terénu, ukotvení jeřábu a usazení zázemí pro stavebníky. Pozemek má rozlohu 5,8 ha a na konci srpna 2018 ho developerská firma odkoupila od města Hořovice za 30 milionů korun. Pozemek také sama firma zasíťovala.

Firma pana Šoltyse zde plánuje postavit celkem 16 bytových domů, tzn. 334 bytových jednotek. V 1. etapě postaví tři bytové domy s 86 byty různých kategorií od 1+kk až do 4+kk. Ceny se prý budou odvíjet od aktuálních cen na trhu s nemovitostmi. První etapu plánují ukončit koncem příštího roku, další etapy pak proběhnout do roku 2028. Pan Šoltys dodal, že se pokračování výstavby bude odvíjet od aktuální situace na trhu.Nepřehlédněte