V Mostě si letos znovu zabruslí na umělém kluzišti

7.11.2021
Redakce

Mostečanům bude znovu k dispozici umělé kluziště. Provoz zahájí 11. listopadu a otevřeno bude do konce ledna. Letošní novinkou je online kamera, díky níž lidé uvidí obsazenost plochy.

Slavnostní otevření na svatého Martina bude spojeno s exhibicí krasobruslařského sportovního oddílu. „Počítáme s tím, že tam bude po celou dobu provozu hudba a kluziště bude nasvícené. Prostřednictvím sociálních sítí budou moci nově lidé sledovat aktuální provoz,“ uvedl primátor města Jan Paparega.

V loňském roce město kluziště nepostavilo s ohledem na protiepidemická opatření. „Je mezi občany velmi oblíbeno, proto věříme, že jeho provozu v letošním roce nic nezabrání,“ uvedl primátor. Náklady na jeho provoz po započtení tržeb ze vstupného na ledovou plochu činí zhruba 700 tisíc korun. Do této částky jsou zahrnuty náklady na smontování a demontování plochy.

Město pořídilo mobilní kluziště v roce 2017. Cílem bylo zatraktivnit centrum a přilákat do něj více lidí přes zimu. V jeho sousedství se každoročně konají vánoční trhy. S těmi město počítá i v letošním roce, a to od 26. listopadu do 31. prosince. Provozovatelem kluziště je Sportovní hala Most.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte