V Orlických horách jsou silnice kvůli námraze sjízdné jen se zvýšenou opatrností

26.11.2021
Redakce

Silnice v nejvyšších částech Orlických hor v Královéhradeckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Místy se na nich tvoří námraza, varovalo dnes odpoledne na svém webu Ředitelství silnic a dálnic. V nejvyšších horských oblastech okresu Rychnov nad Kněžnou je zataženo, sněží a teploty se pohybují pod nulou.

„Do dopravní nehodovosti v kraji se počasí zatím výrazněji nepromítlo. Na Rychnovsku zvýšený počet nehod neevidujeme. Přesto by řidiči měli jezdit opatrně, ať už ke zvýšenému provozu nebo horší viditelnosti,“ řekla dnes mluvčí krajské policie Magdaléna Vlčková.

V Královéhradeckém kraji má být v noci na sobotu oblačno až zataženo, sněhové přeháňky, k ránu až polojasno, ojediněle mlhy, většinou mrznoucí. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi nulou a minus třemi stupni Celsia.

V sobotu by mělo být v kraji oblačno až zataženo, během dne ojediněle sněhové přeháňky, pod 400 metrů nad mořem i srážky smíšené nebo dešťové. Nejvyšší denní teploty budou mezi plus jedním a plus čtyřmi stupni Celsia, na horách pod nulou do minus tří stupňů Celsia.

zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte