V Ostrově dokončují opravu ulice Odborů a Tylova

4.10.2022
Roman Kořinek

V Ostrově na Karlovarsku dokončují dvě letošní významné rekonstrukce ulic. Oprava Tylovy ulice v centru města skončí v nejbližších dnech, ulice Odborů bude hotová v listopadu. Na obě investice dalo sedmnáctitisícové město dohromady téměř 18 milionů korun, informoval starosta Jan Bureš (ODS).

Tylova ulice, která se nachází za Domem kultury, prošla od začátku července kompletní rekonstrukcí. Vozovka i chodníky dostaly nový povrch, přibyla další parkovací místa. Celkem jich ulice nabídne téměř 40. Původně měla stavba skončit už v září, práce se ale zkomplikovaly.

„Když se silnice otevřela, tak se zjistilo, že ty konstrukční vrstvy jsou horší, než projekt původně počítal. Konstrukční vrstvy se musely vyměnit, což je částka kolem jednoho milionu korun navíc. Původně jsme počítali 9,5 milionu, teď to bude 10,5 milionu korun,“ řekl Bureš.

Rekonstrukci ulice Odborů u gymnázia připravovala radnice dlouho. Stavební akci komplikovaly problémy s přeložkami inženýrských sítí. Před nedávnem se ale komplikace podařily vyřešit. Kromě opravy vozovky je v ulici nový chodník pro studenty gymnázia, který zde dosud chyběl. Opravy ulice by měly být hotové do poloviny listopadu a vyjdou na sedm milionů korun.

Zdroj: čtk

 Nepřehlédněte