V otrokovické části Baťov začala obnova autobusového nádraží

11.5.2022
Redakce

V Otrokovicích na Zlínsku v úterý začala obnova autobusového nádraží v části Baťov. Práce budou stát 15 milionů korun, hotovy by měly být letos v září.

„Autobusové nádraží je důležitou stavbou nejen pro Otrokovice, ale i celou spádovou oblast a okolní obce, ze kterých lidé denně cestují za prací, vzděláním i zábavou. Rekonstruované plochy tak budou sloužit široké veřejnosti. Revitalizace celého prostoru přinese zvýšení bezpečnosti i kvality cestování,“ uvedla mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Podle starostky Otrokovic Hany Večerkové dosavadní stav neumožňoval bezpečný přestup mezi individuální a hromadnou dopravou. „Navíc stav povrchů byl za hranou životnosti. Zejména lidé se sníženou schopnosti pohybu zde měli velmi obtížné podmínky. Zcela chyběly prvky pro imobilní a slabozraké občany. Celková revitalizace tyto problémy odstraní. Celý prostor bude odpovídat současným požadavkům a přispěje ke zvýšení pohodlí při každodenním cestování,“ uvedla starostka.

V plánu je obnova komunikací a zastávek, zvýšení kapacity parkovacích míst i rekonstrukce chodníků s doplněním nástupišť. Vznikne veřejné sociální zařízení a zázemí pro řidiče městské hromadné dopravy (MHD). Novinkou bude také zastávka MHD, kam budou zajíždět autobusy Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice, jako je linka 55 a 70.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte