V pardubické chemičce se vznítil prach! Na místě jsou zranění

17.3.2022
Redakce

V teplárně chemičky Synthesia Pardubice se dopoledne vznítil uhelný prach. Pět lidí bylo zraněno, z toho dva byli popáleni a tři se nadýchali kouře. .

Na místě zasahovala jednotka hasičů společnosti Synthesia, která také zraněné předlékařsky ošetřila. Podle prvotních informací vyšetřovatelů se vznítil uhelný prach v hlubinném tunelu. „Škoda a přesná příčina je předmětem vyšetřování,“ uvedla Petra Zakopalová z Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Informace o počtu a vážnosti zranění se liší. Pode mluvčího Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleše Malého zdravotníci ošetřili dva muže, kteří měli lehká zranění na horní polovině těla. Odvezli je pak do pardubické nemocnice. Generální ředitel Synthesie Josef Liška má informace o jednom popáleném, čtyři zaměstnanci byli podle něj preventivně odvezeni do nemocnice kvůli možné intoxikaci jedovatými plyny.

Škoda podle něj zřejmě nebude vysoká. „Předpokládám, že nepůjde o nic velkého a na náš celkový chod firmy to nebude mít vliv. Vedle možnosti spalovat uhlí je i možnost využívat i zemní plyn, takže nepředpokládáme zásadní dopad na provoz teplárny,“ řekl Liška.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte