V Praze byl zadržen muž, který se zbraní v ruce přepadl obchod s potravinami

16.10.2021
Redakce

Pražští policisté zadrželi ve středu večer v autobusu muže, který krátce před tím přepadl obchod s potravinami v ulici U Slavie se zbraní v ruce. Jednatřicetiletý muž se k činu přiznal, za loupež mu hrozí až deset let vězení. Na webu o tom dnes informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Policie dostala ve středu večer oznámení, že do prodejny v Praze 10 přišel muž ve středních letech, na prodavačku namířil pistoli a vyžádal si vydání peněz. Prodavačka mu ve strachu o život dala několik tisíc korun z pokladny a muž utekl.

Několik policejních hlídek začalo chvíli poté pátrat v okolí, jedna hlídka vyslechla prodavačku. Byla sice v šoku, ale policistům dokázala lupiče dobře popsat, uvedl Daněk.

„Několik minut po přepadení si jedna z hlídek pohotovostní motorizované jednotky všimla v Bělocerkevské ulici na autobusové zastávce muže, který vyběhl ze křoví a nastoupil do autobusu. Muž byl oblečený pouze do trika s krátkým rukávem, což policistům přišlo podezřelé, jelikož venku bylo jen pár stupňů nad nulou,“ poznamenal policejní mluvčí.

Autobus s podezřelým mužem sledovali, po chvíli se ukázalo, že popis souhlasí a mohou ho zadržet. „Jelikož měl být ozbrojený, tak se na místo sjelo více hlídek a zadržení proběhlo v autobuse za použití hrozby namířenou střelnou zbraní,“ popsal zásah mluvčí.

Muž se k loupeži přiznal, policistům vydal uloupené peníze a ukázal místo, kde odhodil kuličovou pistoli a oblečení, které měl při přepadení na sobě. „Muž je nyní stíhaný pro trestný čin loupež, za který mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk.

zdroj: jv/ctkNepřehlédněte