V Praze dnešním dnem startuje festival Žižkovská noc

28.10.2021
Redakce

V Praze dnes začíná městský festival Žižkovská noc. Desátý ročník akce, která přivítá několik desítek účinkujících, potrvá do 30. října. Pořádání Žižkovské noci dvakrát zhatila pandemie a jeho organizátoři se zaměřili na aktivity, které nyní pod hlavičkou ŽN365 obsáhnou celý rok. Hlavní součástí ale nadále zůstává tradiční klubový festival Žižkovská noc.

Letošní Žižkovská noc z domácích kapel na pomezí alternativy a mainstreamové přístupnosti přivítá mimo jiné Khoibu a Teepee. Festival spolupracuje s okruhem kurátorů od Earth Music či Punctum Tapes po Mood Booking a promotérský kolektiv Jednota, který stojí za pozváním norského vokalisty Struleho Dagslanda. Expresivního umělce doprovodí v první den festivalu pěvecký sbor Lada. S novými deskami přijedou na festival i kapely February a Sinks, postpunkovými jmény v programu jsou němečtí Bleib Modern a italská kapela M!R!M.

Z dalších zahraničních hudebníků se do Prahy podívají členové bristolského dua Giant Swan nebo slovenský rapper Gleb. Ze jmen, která byla potvrzena na loňský termín festivalu, pořadatelé uvítají punkrockové klasiky Konflikt, emocorové Esazlesa, rapový trojlístek Edúv syn, rapperku Arletu nebo dreampopovou hudebnici Ellie Dandelionovou.

zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte