V Praze vznikne nová čtvrť. Projekt na Rohanském ostrově vyjde na 18 miliard

15.9.2021
Redakce
Další fotky

V první fázi projektu firma postaví dva bytové domy s 220 byty. Spolu s nimi vznikne 30.000 metrů čtverečních administrativních ploch ve dvou kancelářských budovách. Jejich podobu navrhli architekti Eva Jiřičná a Jakub Cígler. V dalších fázích plánuje Sekyra Group stavět na Rohanském ostrově i nájemní byty.

S výstavbou na území o rozloze 20 hektarů chtěl developer začít před více než deseti lety. Začátek projektu ale zdržel majetkový spor o vlastnictví části pozemků a zdlouhavé povolovací procesy. Územní povolení se podařilo získat až v roce 2019 a stavební povolení loni, řekl HN generální ředitel developerské firmy Leoš Anderle.

FOTO: Rohan City – vizualizace

Rohan City – vizualizace - 24_Rohan_City_2020Rohan City – vizualizace - rohan_park_07bRohan City – vizualizace - rohan_78d_vyrez4Rohan City – vizualizace - Camera_Vnitroblok_z D1c na D4Rohan City – vizualizace - 200722-SchindlerSeko-RohanCity2_Camera_Ulicni6_CROP
Další fotky
Rohan City – vizualizace - 210804_ROHAN_CITY_PARK_CAM_DRON_vyrezRohan City – vizualizace - 210730_ROHAN_CITY_PARK_Camera_B_var 5

Celkové náklady na projekt Rohan City odhaduje Sekyra Group na 18 miliard korun. Firma podle Anderleho počítá s tím, že z vlastních zdrojů pokryje 25 až 30 procent nákladů v závislosti na ocenění pozemků.

Kromě projektu Rohan City staví Sekyra Group v hlavním městě také novou čtvrť Smíchov City v Praze 5. Další investicí je projekt Žižkov City, kde firma plánuje stavět na části pozemků bývalého nákladového nádraží. Společnost připravuje projekty také v Čakovicích a na Opatově.

adp/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte