V Příbrami proběhla vernisáž výstavy Václava Šestáka. Na co se můžete těšit?

24.6.2021
Redakce
Další fotky

FOTO: Vernisáž výstavy Václava Šestáka

Vernisáž výstavy Václava Šestáka - příbram1Vernisáž výstavy Václava Šestáka - příbram2Vernisáž výstavy Václava Šestáka - příbram3Vernisáž výstavy Václava Šestáka - příbram4Vernisáž výstavy Václava Šestáka - příbram5
Další fotky
Vernisáž výstavy Václava Šestáka - příbram6Vernisáž výstavy Václava Šestáka - příbram7Vernisáž výstavy Václava Šestáka - příbram10

Významnou událostí, která se odehrála po vynucené přestávce v pátek 11. Června, byla vernisáž výstavy obrazů malíře Podbrdska Václava Šestáka z Hořovic pod názvem Brdy reálné i mýtické. Projektový manažer Ekologického centra Orlov Luboš Gardoň předal slovo Martinu Langovi, který představil nejen autora obrazů, ale pohovořil i o vlastní výstavě. Václav Šesták krátce poděkoval za podporu, kterou účastníci vernisáže jemu i organizátorům výstavy projevili.

Ve Výstavní síni Domu Natura v prvním poschodí budovy si můžete prohlédnout umělcem ztvárněná známá místa, ale i zajímavé pohledy na další objekty a zákoutí našeho regionu. Při prohlídce expozice si uvědomíme, v jak zajímavé a krásné části naší republiky žijeme. Nechybí ani historická Huť Barbora v Jincích, což je symbolické, neboť právě v této době se zdejší ekologické centrum podílí velkou měrou na její generální rekonstrukci. Výstava je doplněna o jiná témata včetně exotických krajin s mořem. Na své si však přijdou i nejmladší návštěvníci, neboť část výstavy je věnována dětským motivům.

K pestrosti výstavy přispívá i expozice dalšího umělce, kterým je Matěj Antonín Šesták. Jedná se o syna Václava Šestáka, který v současnosti studuje třetím rokem uměleckou školu. Jeho styly vůbec nekopírují otce. Ve své tvorbě jde vlastní cestou.

Vystavená díla lze zakoupit prostřednictvím recepce. Totéž platí i o knihách Martina Langa a Václava Šestáka, které jsou návštěvníkům rovněž k dispozici.

Výstava je otevřena dlouhodobě v provozních hodinách Domu Natura Příbram v Plzeňské ulici 134. Ty jsou v letním období od července do září od pondělí do neděle od 10 do 17 hodin. Takže ti, kteří nestihli vernisáž, mají ještě příležitost výstavu navštívit, což vřele doporučuji.

Miroslav Maršálek

Zdroj: vzNepřehlédněte