V Tišnově obnovili letní kino. Za komunistů tam promítali filmy ze Západu

6.8.2022
Jan Štoll

V Tišnově na Brněnsku v uplynulých dnech zkolaudovali opravené letní kino. Opravy trvaly skoro dva roky a stály okolo 30 milionů korun. Návštěvníkům se kino otevře 14. srpna trojicí koncertů, řekla mluvčí města Kristýna Pekařová.

Předmětem stavebních prací bylo odstranění hlediště a vybudování nového, řekla Pekařová. Pro hlediště stavbaři použili prefabrikované stupně, na které osadí nové lavice. Celou plochu jeviště před promítacím plátnem dělníci odstranili, aby mohli srovnat terén. Kromě nového hlediště nechalo město postavit i dvoupatrovou budovu, která spojuje novou promítací kabinu, venkovní zastřešený bar se skladem a technickou místnost.

Zkolaudovaný areál nebude sloužit pouze pro účely letního kina, ale i pro další kulturní akce. „Před promítacím plátnem bude možné postavit tři různé velikosti pódia, které bude možné rozdělit jak pro menší kapely, tak na velké koncerty,“ uvedla Pekařová. Novinkou je i rovnoměrné rozložení zvuku kolem celého amfiteátru, takže akce nebudou rušit obyvatele, kteří v okolí bydlí.

Letní kino s kapacitou zhruba 500 míst k sezení bylo zavřené od konce roku 2020, opravy trvaly do července letošního roku. Zrekonstruovaný areál se návštěvníkům otevře 14. srpna trojicí koncertů. Program kina zveřejní Městské kulturní středisko Tišnov. První promítání v letním kině bylo před víc než 50 lety. Promítal se francouzsko-italský film s názvem Cvokové. Vstupné tehdy stálo osm korun československých.

sto/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte