V tunelu metra mezi Muzeem a I. P. Pavlova je mobilní signál

3.10.2018
Martin Solar

Vedení pražského dopravního podniku schválilo smlouvu s konsorciem operátorů na zavedení signálu letos v dubnu. „Už první kontrolní termíny ukazují, že se daří držet všechny harmonogramy. Instalace technologie je sice časově náročná, přesto už koncem října bude signálem pokryt celý úsek metra z Muzea až na Roztyly,“ řekla dnes primátorka Krnáčová.

Společnost T-Mobile, která za konsorcium operátorů celý projekt zaštiťuje, v tiskové zprávě upřesnila, že signál v úseku Muzeum – Roztyly bude spuštěn do poloviny listopadu a celá síť metra by měla být pokryta do roku 2021. Podle primátorky smlouva hovoří o termínech v říjnu a v roce 2022, ale harmonogram se může podle situace upravovat. Pokrytí úseku mezi dvěma stanicemi podle společnosti vyjde až na 10 milionů korun a zabere dva měsíce. Práce se provádějí přes noc, když metro nejede.

K internetu se nyní mohou cestující také zdarma připojit ve vestibulech šesti stanic metra prostřednictvím wi-fi. Signál je na Florenci na lince C i B, na Náměstí Republiky, Smíchovském nádraží, Hlavním nádraží a stanici Pražského povstání. V září se wi-fi připojení rozšířilo do stanice Muzeum.

Mobilním signálem je nyní pokryto všech 61 stanic metra, z nichž některé, například stanice Depo Hostivař, využívají i signálu venkovních vysílačů. V nových stanicích metra A mezi Bořislavkou a Motolem zavedli operátoři pokrytí signálem GSM, 3G a rychlým internetem LTE, a to včetně tunelů. V ostatních stanicích je zajištěno pokrytí jen prostřednictvím technologie GSM vhodné pro telefonování.

Zdroj: čtk

Zlatá krev. Vzácným typem krve disponuje pouze 43 lidí na světěNepřehlédněte