V zóně Triangle u Žatce v nové továrně najde práci na 300 lidí

1.2.2020
Ondřej Matěj Hrubeš

Společnost Jansen Display působí v Přestanově na Teplicku. „Tamní prostory jsou už pro firmu nevyhovující, malé. Kvůli rozšíření hledala větší místo a společnost RTC Real nabídla, že pro ni halu na Trianglu postaví,“ uvedl ředitel strategické zóny Jaroslav Krch.

Krajští zastupitelé nyní schválili rezervaci a následný prodej pozemku v zóně, jejíž celková rozloha je 365 hektarů. „Po započtení posledního záměru zůstane zhruba 80 hektarů volných,“ uvedl Krch.

Do Trianglu chce firma podle zveřejněného záměru přestěhovat nejen výrobu z Přestanova, ale také z Číny a USA. Společnost vyrábí zejména displeje pro informační a reklamní vitríny, stojany a poutače a také kancelářské vybavení.

Výstavba závodu je plánována ve třech etapách v letech 2021 až 2024. Celková předpokládaná výše investice činí zhruba 586 milionů korun.

Zóna Triangle na rozhraní okresů Louny, Most a Chomutov vznikla přestavbou bývalého vojenského letiště. Největším investorem je jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire, který továrnu s 800 zaměstnanci otevřel loni na konci srpna.

ČTKNepřehlédněte