Ve východních Čechách by si měli řidiči dát pozor na zbytky sněhu

23.1.2022
Redakce

Ve výše položených oblastech na východě Čech zůstávají na silnicích nižších tříd vrstvy ujetého sněhu, někde je zledovatělý. Na Chrudimsku se mohou dělat sněhové jazyky. Úseky ošetřené chemicky jsou mokré a sjízdné, kvůli nízkým teplotám ale hrozí námraza a náledí, uvedli krajští silničáři.

Sněhové jazyky se na Chrudimsku mohou místy objevit na silnicích I/37 a I/34. Vytvořit se mohou také v Železných horách. Namrzat silnice mohou na silnici I/14 mezi Dlouhou Třebovou a Ústím nad Orlicí. Na 50 metrech tam vyvěrá voda a teče na silnici. „V místě je snížena rychlost a je označeno nebezpečím smyku,“ uvedli silničáři.

V okolí Suchého Vrchu na silnici I/11 mezi Jablonným nad Orlicí a Červenou Vodou na Orlickoústecku je komunikace sjízdná pouze se sněhovými řetězy. Opatrní by také řidiči měli být na silnici I/34 u Vendolí na Svitavsku a I/43 u Horních Heřmanic na Orlickoústecku, kde hrozí náledí či námraza.

Na úsecích, které silničáři v hradeckém kraji udržují inertní směsí, zůstává ujetá vrstva sněhu, někde je i zledovatělá. Upozorňují na silnice na Rychnovsku, v chráněné oblasti Broumov na Náchodsku a Jičínsku.

Silnice prvních tříd a dálnice v Královéhradeckém kraji jsou nasolené a mokré. Námraza a náledí se může objevit obzvlášť na silnici poblíž Kněžnice nebo na I/37 u Výšinky na Trutnovsku.

Teploty se ráno pohybují od minus čtyř do minus jednoho stupně Celsia. Je oblačno až skoro zataženo, bez srážek a bezvětří.

zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte