Ve Zlíně dojde k modernizace opravně-bezpečnostního kamerového systému

13.10.2021
Redakce

Město Zlín připravuje modernizaci dopravně-bezpečnostního kamerového informačního systému. Systém funguje ve Zlíně již od roku 2005. Jde o několik frekventovaných úseků silnic, na kterých se měří rychlost vozidel. V současné době je rychlost měřena v automatickém režimu na sedmi místech a po šestnácti letech provozu uzrál čas na nezbytnou technickou modernizaci, sdělil dnes v tiskové zprávě mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

„Nejen kamery, ale celý technický systém je momentálně na hranici své životnosti. Připravujeme proto modernizaci, která by zohlednila obrovský technický a technologický pokrok, k němuž od roku 2005 došlo, ale také reagovala na oprávněné stížnosti a potřeby obyvatel Zlína,“ uvedl ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Nyní každá kamera snímá pouze jeden jízdní pruh. Nová technologie dokáže vyhodnocovat záběry z celé šíře vozovky, a to v obou jízdních směrech. Takzvané úsekové měření rychlosti bude možné doplnit místy s měřením okamžité rychlosti. „Zásadní myšlenkou při vzniku tohoto systému bylo zklidnění silničního provozu a vynucení dodržování nejvyšší dovolené rychlosti. Troufnu si říci, že v tomto ohledu kamery svůj účel splnily a v důsledku tak přispěly nejen ke zvýšení bezpečnosti, ale také plynulosti silničního provozu,“ uvedl Kladníček.

Město také zváží rozšíření systému. „Na představitele samosprávy i na samotné strážníky se nezřídka obracejí spoluobčané, kteří nás žádají, abychom v té či oné městské části vymysleli řešení proti neohleduplným řidičům. Dosud jsme sem byli nuceni směřovat hlídky městské policie s mobilním radarem, ale při modernizaci dopravního kamerového systému zvážíme jeho rozšíření i do okrajových částí, jako je Kudlov, Kostelec nebo Štípa,“ uvedl primátor Zlína Jiří Korec (ANO). První etapa modernizace zařízení by mohla začít příští rok.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte