Vedení Univerzity H. Králové vyzívá studenty k očkování proti kronaviru

14.9.2021
Redakce

„Přeji si bezpečné prostředí pro všechny studenty a zaměstnance, návrat studentského života a také, aby studenti prvních a druhých ročníku konečně zažili UHK takovou, jaká je a poznali své spolužáky tváří v tvář,“ sdělil rektor UHK Kamil Kuča.

Studenti musejí mít ve společných prostorách ochranu dýchacích cest, v učebnách si ji mohou sundat. Aktuálně lidé vstupující do budov UHK se nemusí prokazovat bezinfekčností, provedeným testem, potvrzením o prodělání onemocnění či očkování.

„Na UHK začátek zimního semestru odstartujeme standardní prezenční formou, byť omezenou o mimořádná vládní opatření, která se vztahují jak k výuce, tak například k ubytování studujících na kolejích,“ uvedl Novák.

Jediné místo, kde studenti UHK prokazují bezinfekčnost, jsou koleje. Studenti, kteří nemají doklad o očkování nebo prodělané nemoci covid-19 a chtějí být na koleji, musí podstupovat testy na koronavirus. Přesto je podle Nováka zájem o koleje značný. „Koleje jsou pro studující na UHK standardně k dispozici a i letos je o ubytování v nich velký zájem. Ubytováváme ale pouze za podmínek, že se ubytované osoby prokáží jednou ze zmíněných skutečností,“ řekl Novák.

Osloveným zahraničním studentům na hradecké univerzitě opatření proti covidu-19 problémy nepůsobí. „V Estonsku je covidová situace o něco horší než v České republice. Očkování pro mě bylo nejjednodušší variantou, jak cestovat do zahraničí a zároveň nemuset řešit nepříjemnosti spojené s karanténou a testováním. Když jsem přijel na UHK, neměl jsem žádné problémy a nemusel jsem ani podstupovat karanténu. Můj certifikát o očkování byl vyhovující,“ řekl jeden ze studentů, Märt-Juhan Eiskop z Estonska.

UHK vznikla v roce 2000 z Vysoké školy pedagogické. Nabízí studium na čtyřech fakultách, na fakultě informatiky a managementu, přírodovědecké fakultě, filozofické fakultě a pedagogické fakultě. UHK studuje zhruba 6500 lidí. Má i zahraniční studenty, kterých ale kvůli koronaviru v současném akademickém roce výrazně ubylo.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte